Vynalézavost šmejdů nezná hranice:
Zavřeme HUP a necháme důvěřivce podepsat naši nevýhodnou smlouvu!


18. 12. 2019  12:56     Nell Fantysová     komentáře (0)

Hlavní uzávěr plynu (HUP) je vidět snad na každém rohu v obydlených oblastech měst i vesnic a je volně přístupný bez zvláštního zabezpečení. Toto si jistě uvědomili i přerovští šmejdi, zaměřeni na podomní prodej energií, a patřičně toho využili.

Vynalézavost šmejdů nezná hranice: Zavřeme HUP a necháme důvěřivce podepsat naši nevýhodnou smlouvu!
Stanice policie České republiky v Přerově měla úterní odpoledne plné nespokojených telefonátů se stížnostmi obyvatelů jednoho z bytových domů v Přerově. Vynalézaví tamější šmejdi s „výhodnějšími“ nabídkami dodávky energií, v tomto případě dodávkou plynu, se vkradli k hlavním uzávěrům plynu. Obyvatelům domu plyn jednoduše vypnuli a poté klamně informovali o odstávce plynu, který může být obnoven až po podepsání nové smlouvy. Lidé by pod nátlakem podepsali novou smlouvu od těchto podomních dealerů s většinou, pro ně, nevýhodným tarifem dodávky plynu a byli by tak nucení přejít od stávajícího dodavatele k novému.

Strach, být bez plynu, obzvlášť v období zimních měsíců, kdy se navíc blíží vánoční svátky, vzbudil u podvedených lidí paniku, a tak se obrátili na místní policii. Ta naštěstí včas dorazila, uklidnila obyvatele domu a pomohla jim zpět zapnout přívod plynu.

Šmejdi se neštítí zaútočit především na tu nejslabší skupinu lidí, což jsou zejména starší lidé, kteří se podlým a vychytralým praktikám šmejdů umí jen stěží bránit. Boj proti šmejdům nejrůznějšího zaměření je aktuálním tématem nejen na našem webu. Braňte sebe, své nejbližší i svůj majetek. Podělte se s čtenáři o Vaši zkušenost se šmejdím byznysem, který cíleně klame a okrádá důvěřivé lidi. Napsat nám můžete na e-mail: Profipravnik.asistent@gmail.comVynalézavost šmejdů nezná hranice: Zavřeme HUP a necháme důvěřivce podepsat naši nevýhodnou smlouvu!

Diskutovat (0)