Koronavirus nakazil i auta. V dubnu se prakticky neprodávaly


20. 05. 2020  09:38     Tomáš Volf     komentáře (0)

Vlivem utlumení jednotlivých ekonomik v EU se propadá segment, na kterém je mnoho zemí včetně ČR životně závislých. Automobilový průmysl má za sebou nejhorší měsíc v historii co do počtu registrovaných vozidel. V dubnu jich bylo zaevidováno pouze 270 682, což je v meziročním srovnání více než 76,3 % pokles.

Koronavirus nakazil i auta. V dubnu se prakticky neprodávaly
Nejhůře na tom byla Itálie s meziročním poklesem registrací vozů o 97,6 %, následuje Španělsko s 96,5 %. Ve Francii bylo zaevidováno o 88,8 % méně vozů, než vloni.

V Německu se v dubnu propadl počet registrací o 61,1 %, přičemž celkový prodej automobilů v celé EU se propadl o neuvěřitelných 78,3 %, což znamená mírně přes 292 tisíc prodaných vozů.

Čísla za duben z ČR zatím nemáme, ale ta březnová ukazují, že obrázek o trhu automobilů bude vypadat podobně jako ve zbytku EU. V březnu se u nás prodej automobilů propadl o více než 30 %.

Dá se čekat, že v dalších měsících se prodeje i registrace vozidel v EU začnou pomalu zotavovat. Sekundární problém nastane v momentě otevření showroomů, protože spotřebitelé, a to jak domácnosti, tak firmy, budou mnohem obezřetnější ve svých výdajích zbytného zboží, mezi které nákup automobilu patří. Říká Tomáš Volf z Citfin.

Tomáš Volf


Citfin-Logo_2013_CMYK Celý článek naleznete na www.citfin.cz Koronavirus nakazil i auta. V dubnu se prakticky neprodávaly

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

32059500943

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

223


ČÍSLO TÝDNE - 223 právě tolik hodin stráví malé a střední firmy papírováním. Vše v souvislosti s plněním úředních povinností. To představuje téměř 10 dnů, každý celých 24 hodin. Stačí aby si každý z nás vzpomněl na vyplňování každoročních daňových přiznání a všech příloh a je jasné o čem se mluví. Byrokracie bohužel v České republice nijak významně neustupuje. Průzkum provádí již čtvrtým rokem Liberální institut.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více