Tržby maloobchodníků za duben velmi příjemně překvapily


05. 06. 2020  13:59     Tomáš Volf     komentáře (0)

Tržby maloobchodníků si sáhly na dno dubnovým meziročním poklesem o 10,6 %.  V meziměsíčním vyjádření byl pád o 4,8 %. Jedná se o naprosto skvělý výsledek, protože odhady počítaly s dvojnásobným propadem.

Tržby maloobchodníků za duben velmi příjemně překvapily
Naprosto drtivý byl duben pro specializované prodejny s nepotravinářským zbožím, kde obchodům s oděvy a obuví klesly tržby o 81,1 %. Prodejny se sportovním zbožím, rekreacemi a kulturou o 55,1 %. Obchody s počítači a komunikačními přístroji o 28,3 %.

Mít na prodejně potraviny je dvousečné. Specializované prodejny s potravinami klesly o 40,9 %, zatímco u nespecializovaných prodejen s převahou potravin byl pokles jen o 0,4 %.

Každý, kdo jen trochu mohl přesunout obchod na internet, to udělal, protože tržby z internetového a zásilkového prodeje vzrostly o 47,5 %.

Zajímavější bude naopak sledovat tempo celkového zotavení. To by mělo přijít už s daty za květen, ale velkou neznámou zůstává síla poptávky. Rozhodující bude, do jaké míry se budou Češi připravovat na krizi a omezí svou spotřebu jen na to nejnutnější, nebo zda budou optimističtí ve svých očekáváních budoucích příjmů a utratí v obchodech více peněz.   

Tomáš Volf


Citfin-Logo_2013_CMYK Celý článek naleznete na www.citfin.cz Tržby maloobchodníků za duben velmi příjemně překvapily

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

32055961886

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

223


ČÍSLO TÝDNE - 223 právě tolik hodin stráví malé a střední firmy papírováním. Vše v souvislosti s plněním úředních povinností. To představuje téměř 10 dnů, každý celých 24 hodin. Stačí aby si každý z nás vzpomněl na vyplňování každoročních daňových přiznání a všech příloh a je jasné o čem se mluví. Byrokracie bohužel v České republice nijak významně neustupuje. Průzkum provádí již čtvrtým rokem Liberální institut.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více