Titulem Banka bez bariér 2011 se pyšní ČSOB


10. 11. 2011  07:24     Eva Książczak     komentáře (0)

Druhý ročník kategorie Banka bez bariér, která je součástí ocenění Fincentrum Banka roku 2011, přinesl neočekávané výsledky. Na první příčce se umístila ČSOB, která se loni nedostala ani mezi první tři oceněné. Na dalších místech pak skončily Česká spořitelna a Komerční banka. Organizátorem soutěže je společnost Fincentrum Media, odborným garantem kategorie Banka bez bariér je Konto BARIÉRY.

Během října letošního roku se čtrnáct vozíčkářů vydalo hodnotit bezbariérovost bank v České republice. Bylo hodnoceno 6 největších retailových bank ve všech krajích. Hodnotitelé se zaměřovali především na architektonické bariéry, rozsah služeb internetového bankovnictví, přehlednost webových stránek a v neposlední řadě také na profesionalitu a ochotu personálu těchto bank.

.

Nejčastějšími problémy, s jakými se vozíčkáři setkávají v bankách, jsou například vysoko umístěné čtečky karet, znemožňující vstup do pobočky mimo pracovní dobu nebo vysoko umístěný bankomat. Výjimkou nejsou ani zvonky umožňující otevření zvláštního bezbariérového vchodu na vrcholu schodiště. „Bankovní účty jsou, jako každá virtuální služba, bezbariérové. Banky ale během jednoho roku přišly na to, že je to málo. Poměrně častým problémem jsou stále těžké dveře. Naopak velice kladně bylo hodnoceno internetové bankovnictví, vyzdvihována byla možnost bezplatné návštěvy finančního poradce v místě bydliště. Při osobním jednání na pobočkách se hodnotitelé často setkávali s ostychem, málokdy však už s neochotou,“ říká Božena Jirků, ředitelka Konta BARIÉRY.
.
„ČSOB a Poštovní spořitelna uvedly v České republice na 220 bankomatů s hlasovou aplikací pro nevidomé. Tímto pokračujeme ve svém dlouhodobém programu přinášejícím například zvýhodněné finanční produkty pro handicapované spoluobčany. Jsme moc rádi, že to i sami handicapovaní vnímají jako správnou cestu a určitě v ní budeme pokračovat,“ uvádí Ondřej Škorpil, ředitel Kanceláře představenstva ČSOB.Titulem Banka bez bariér 2011 se pyšní ČSOB

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

28148873883

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

2139


ČÍSLO TÝDNE - 2139 právě tolik koronavirem nakažených lidí bylo odhaleno v České republice během jednoho dne. Konkrétně středy. Výrazně se tak zvyšuje nárůst nemocných, což bude vést k nepříznivým ekonomickým důsledkům. Jedná se o dosavadní rekord.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více