Studie WHITE PAPER o transferech, 5. díl - závěr


29. 08. 2013  00:59     VŠFS     komentáře (0)

Banky a transfery do zahraničí. Velké téma... Přinášíme vám poslední díl další studie z dílny Vysoké školy finanční a správní, která se na problematiku bankovního sektoru dívá zajímavým, nevšedním pohledem. Rozhodně doporučujeme začíst se do následujícího textu...

Studie WHITE PAPER o transferech, 5. díl - závěr
1. DÍL NALEZNETE ZDE!

.

2. DÍL NALEZNETE ZDE

.

3. DÍL NALEZNETE ZDE

.

4. DÁL NALEZNETE ZDE

.

ZÁVĚR:

Nastane-li však krizová situace v bankovním sektoru EU v blízké době několika budoucích let, mateřské banky ovládající českou čtyřku by případně mohly sáhnout k restrukturalizaci těchto dosud samostatných právních subjektů v pouhé pobočky; v tom případě by nebezpečí nežádoucích transferů mohlo vzrůstat. I když tato možnost není příliš pravděpodobná vzhledem k nákladům spojeným s podobnými kroky, je žádoucí i na tuto možnost se předem připravit.

.

JDE O VAŠE PENÍZE – NOVÁ HYPOTÉKA, NEBO JEN REFINANCOVÁNÍ? KLIK A JE TO!

.

Jedinou reálnější možnosti, jak se snažit tomuto pro ČR negativnímu vývoji předejít, je zvolit cestu pokusů o získání národních diskrecí, tj. úlev a výjimek z unijních předpisů. Jednou z podmínek zvýšení negociační síly ČR je posílení její reputace pozitivnějším vztahem k dalšímu rozvoji EU.

V dnešní globalizující se ekonomice se jako kmitnutím kouzelného proutku potenciální hrozby mohou doslova přes noc změnit v reálné ztráty. Pro český finanční sektor – nebude-li na existující nebezpečí dostatečně připraven – by důsledky mohly být až fatální.Studie WHITE PAPER o transferech, 5. díl - závěr

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

27975816816

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

46


ČÍSLO TÝDNE - 46 právě tolik miliard korun investuje v České republice do rozšíření výroby čipů společnost ONSEMI. Jedná o největší investici v dějinách ČR.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,3320
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,2300
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,9530
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,1685
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,9670
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4600
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,0951
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více