Služba Poplatkyzpet.cz nadále zasílá bankám výzvy k vrácení úvěrových poplatků a podává žaloby k soudům


16. 07. 2013  20:14     TZ     komentáře (0)

Služba Poplatkyzpet.cz, která získává klientům bank zpět jejich úvěrové poplatky, pokračuje v procesu získávání neoprávněně účtovaných poplatků dle předem avizovaných právních kroků. V současné době na základě doručených plných mocí rozesílá na banky výzvy s požadavkem na smírné řešení vracení poplatků. Banky doposud ve všech případech výzvy ke smírčímu řešení zamítají. V některých případech dokonce odmítají výzvy převzít. Vzhledem k těmto okolnostem neexistuje jiná zákonná možnost, než se s žalobami obrátit na soudy. V současné době proto odcházejí na soudy desetitisíce žalob jménem klientů služby Poplatkyzpet.cz.

Služba Poplatkyzpet.cz nadále zasílá bankám výzvy k vrácení úvěrových poplatků a podává žaloby k soudům
Do této chvíle není soudem vynesen žádný rozsudek, který by se týkal žalob podaných přes službu Poplatkyzpet.cz, tedy prostřednictvím advokátní kanceláře Toman, Devátý & partneři. Soudy momentálně žaloby ze strany služby shromažďují a studují zaslané materiály. Rozsudek soudu, který padl ve sporu s Komerční bankou, se týkal klienta, který svůj případ řešil individuální cestou prostřednictvím svého právního zástupce, nikoliv prostřednictvím služby Poplatkyzpet.cz.

.

PŮVODNÍ ZPRÁVA BANKY ZDE

.

JUDr. Lenka Cihlářová, tisková mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 k případu uvádí: „Strana žalobce se z ústního jednání řádně omluvila.". Žalobce se tak ústního jednání neúčastnil a sám se tak dostal do méně výhodného postavení, když se zřekl možnosti účinně reagovat na argumenty a nové důkazy banky.

Mgr. Petr Němec, právník a mediátor spolupracující se službou Poplatkyzpet.cz, komentuje výsledek individuálního sporu klienta s Komerční bankou: „Dosud nám není znám obsah daného rozsudku a je tedy obtížné se v této konkrétní kauze jakkoliv vyjadřovat.“ A dodává: „Rádi bychom však upozornili všechny klienty bank, kteří přemýšlí o individuálním řešení sporu s bankami, aby takový postup pečlivě zvážili. Zastoupení v těchto sporech vyžaduje důkladné propracování podkladů a argumentů. Je nutné znát obranné reakce bank a přizpůsobit tomu i strategii žalob. Pokud je v podané žalobě obsažena chyba, případně pokud je zvolena nevhodná taktika v soudním řízení, soud může žalobu zamítnout, a to i za situace, kdy je klient „v právu“. V tomto směru není možno cokoliv podcenit a je vhodné obrátit se na profesionály.“

První rozsudky týkající se soudních sporů klientů služby Poplatkyzpet.cz lze očekávat na konci prázdnin či na začátku září 2013.Služba Poplatkyzpet.cz nadále zasílá bankám výzvy k vrácení úvěrových poplatků a podává žaloby k soudům

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

27977942736

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

46


ČÍSLO TÝDNE - 46 právě tolik miliard korun investuje v České republice do rozšíření výroby čipů společnost ONSEMI. Jedná o největší investici v dějinách ČR.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,3320
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,2300
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,9530
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,1685
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,9670
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4600
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,0951
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více