Právo a poradna

Rady a tipy

Právní poradna Mgr. Miroslava Zemana: Kdy darovací smlouva není osvobozena od daně

PRÁVNÍ PORADNA ADVOKÁTA MGR. MIROSLAVA ZEMANA: Darování a darovací smlouva je velmi dobrý způsob převodu nemovitosti hlavně mezi příbuznými osobami. Je totiž osvobozeno od daně z příjmu z daru. Existují však případy, kdy darovací smlouva a převod nemovitosti darováním osvobozen není. Je jich poměrně hodně. Na co si dát u darovací smlouvy pozor?

23. 01. 2023

Rozvést se, nebo výživné? Manželka může žádat desetitisíce

Rozvod nemusí být vždy jediným řešením problémů v manželství. Pro méně vydělávající manžele je často výhodnější rozvod oddalovat a požadovat po druhém manželovi vysoké výživné. To se může vyšplhat i na desítky tisíc korun. Každý z manželů má nárok na stejnou životní úro

02. 01. 2023

KAZUISTIKA: Povinné ručení bylo pro Radka povinné i po prodeji auta

Pan Radek prodal v roce 2021 svůj starší automobil. Kupující, se kterým uzavřel kupní smlouvu, se zavázal, že na registru vozidel přehlásí auto na sebe a uzavře si zákonné pojištění odpovědnosti za provoz motorového vozidla (povinné ručení).

27. 12. 2022

Ručíte nemovitostí svým dětem? Můžete o ni snadno přijít

PRÁVNÍ PORADNA - důvěra ve své děti se někdy nemusí vyplatit. Zvlášť když dáváte v sázku svou střechu nad hlavou. Stačí málo, třeba zásah nemoci, či nezodpovědný partner, a můžete o svůj dům nebo byt velmi snadno příjít.

19. 12. 2022