Pracovní trh v USA padá. Dotkne se to i České republiky


22. 05. 2020  06:04     Tomáš Volf     komentáře (0)

V USA v minulém týdnu o dávky v nezaměstnanosti nově požádalo 2,438 mil Američanů. Jedná se o osmý týden v řadě, kdy tento počet klesá. Přesto od přelití koronaviru přes Atlantik, nebo spíše přes Pacifik, do USA přišlo o práci neuvěřitelných 38,9 mil. lidí.

Pracovní trh v USA padá. Dotkne se to i České republiky
Ještě začátkem tohoto roku se počet nových uchazečů o dávky v nezaměstnanosti pohybuje pod 300 tisíci za týden. Dnešní číslo je mírným zklamáním. Trhy čekaly „pouze“ 2,4 mil. nových žádostí, přesto má statistika jasný směr dolů. Dá se čekat, že na relativně normální čísla se americký trh práce dostane v řádu týdnů. Nahrávat rychlejšímu zotavení bude sezónnost a restartování ekonomiky.

Pokračujících dávek v nezaměstnanosti od 4/5 – 10/5 bylo 25,073 mil. I zde se jedná o zklamání, protože trhy čekaly 24,765 mil. žádostí. V mezi týdenním vyjádření se jedná o robustní nárůst 2,240 mil.

Data z USA dnes doplnila statistika výrobní aktivity v oblasti Philadelphie, kde index dosáhl na -43,1b. I toto číslo zaostalo za očekáváním.

Dolar na data reaguje dalším oslabením a navazuje tak na dnešní dopolední obchodování, když padá přes hranici 1,1 EURUSD. Koruna dnes posiluje o téměř 30 haléřů a aktuálně se drží v blízkosti 24,65 USDCZK. Říká Tomáš Volf z Citfin.

Tomáš Volf


Citfin-Logo_2013_CMYK Celý článek naleznete na www.citfin.cz Pracovní trh v USA padá. Dotkne se to i České republiky

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

31383847832

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

223


ČÍSLO TÝDNE - 223 právě tolik hodin stráví malé a střední firmy papírováním. Vše v souvislosti s plněním úředních povinností. To představuje téměř 10 dnů, každý celých 24 hodin. Stačí aby si každý z nás vzpomněl na vyplňování každoročních daňových přiznání a všech příloh a je jasné o čem se mluví. Byrokracie bohužel v České republice nijak významně neustupuje. Průzkum provádí již čtvrtým rokem Liberální institut.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více