POSLEDNÍ DEN! Ovlivněte pořadí ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek roku 2011!


29. 02. 2012  01:04     Bp.com     komentáře (2)

Finálové kolo ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek 2011 vrcholí právě dnes. Již zítra budeme znát vítěze, který z pohledu bankovních klientů ponese označení sazebníkové absurdity uplynulého roku. V průběžném hodnocení zatím vede poplatek za předčasně splacený úvěr. Můžete to změnit, hlasujte!

Do hlasování se zatím zapojilo 25 tisíc čtenářů. Skoro 40 procent hlasujících jako nejabsurdnější poplatek označilo právě ten za předčasné splacení úvěru. V situaci, kdy se stáváme stále častěji svědky toho, že se dluhy nedaří splácet, se klienti jen velmi obtížně smiřují s tím, že je banky penalizují za odpovědné chování. „Poplatek za předčasně splacený úvěr je exotikou raných devadesátých let, je to dokladem impotence bank přinášet něco zajímavého, co by přitáhlo klienty, tohle klienty zahání,“ napsal v nominačním kole čtenář Ivo.

Na druhém místě se s 25,11 procenty získaných hlasů prozatím drží poplatek za zjištění zůstatku přes bankomat. Zatímco v zahraničí jde o standardní službu, u některých bank v ČR se zřejmě natolik bojí nákladů na ošoupaná tlačítka na bankomatech, že tento poplatek s gustem vybírají. S odstupem devíti procentních bodů na bronzové pozici zatím evidujeme poplatek za výpis účtu zaslaný elektronickou cestou.

.

HLASUJTE ZDE!

.

Vášně v nominačním kole vzbuzoval i poplatek za vložení dalších údajů do příkazu k úhradě (jeden názor za všechny: „Jakýkoli poplatek za vložení čehokoli do příkazu k úhradě je absurdní, to má být součástí poplatku za ten příkaz. To už rovnou mohou chtít poplatek za vstup do pobočky nebo do místa, kde mají bankomat.“), který je se ziskem 10,96 % hlasů na čtvrtém místě. Finálovou pětici uzavírá neobvykle absurdní poplatek za vedení účtu zemřelého klienta.  

„Jsme rádi, že se soutěž opět setkává s velkou oblibou, ale ještě více nás těší fakt, že se bankovní klienti pomalu učí dívat kolem sebe. Uvědomují si, že vysoké ceny placené za běžné služby nejsou v pořádku a snaží se tuto situaci změnit,“
říká k probíhajícímu ročníku analytik Aleš Rod. „I po té, co vyhlásíme letošního vítěze, zůstane v sazebnících absurdit stále dost. A budou tam do té doby, než je přestanou klienti ochotně platit. Český bankovní trh je kritizovaný, často právem, ale i zde je z čeho vybírat. Stačí jen chtít,“ dodává Rod.
.

ZKUSTE VYHRÁT SKVĚLÝ SAMSUMG GALAXY S II. JE TO TAK JEDNODUCHÉ!POSLEDNÍ DEN! Ovlivněte pořadí ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek roku 2011!

poplatek za příchozí platbu
Za absurdní poplatek považuji poplatek za příchozí platbu. Hlavně pak v případě, když vám na účet p...
Diskutovat (2)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

2801106095

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

21375


ČÍSLO TÝDNE - 21 375 právě tolik návrhů na povolení osobního bankrotu bylo podáno v roce 2022. Jedná se o poměrně výrazný pokles proti předchozím létům, kdy naopak počet bankroků výrazně narůstal.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 23,8170
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,9210
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0560
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,1305
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,7895
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,1350
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,8858
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více