Pojištění

Jak na reklamaci v bance, pojišťovně, u operátora

02. 09. 2019  00:28  |   Už se vám stalo, že vám banka strhla neoprávněně poplatek, prostředky z vašeho účtu zneužil jakýsi chytrolín, pojišťovna vám nevyplatila plnění, objevila se vada na novém výrobku, který jste si zakoupili, nebo vám operátor naúčtoval službu, kterou jste si neobjednali a nevyužili? V rámci reklamačního řízení můžete dosáhnout nápravy. více »

Pojištění bydlení DOMOV IN kryje i dosud neexistující rizika

14. 07. 2019  00:54  |   Navýšené limity v rámci jednotlivých balíčků, nová pojistná rizika a Žolík, který v případě škody klientovi zabezpečí stejný rozsah pojistné ochrany, jakou nabízí konkurence. To je DOMOV IN, nové pojištění domácnosti, staveb a odpovědnosti na jedné smlouvě. více »

Vyplatí se pojištění neschopnosti splácet úvěr? - II. díl.

09. 07. 2019  00:45  |   II. díl seriálu: Berete si úvěr a chcete být zajištěni pro případ ztráty zaměstnání či pracovní neschopnosti? Pro mnohé to řeší pojistka. Je ale vše tak ideální jak na první pohled vypadá? A jaké problémy se mohou s takovým pojištěním objevit? více »

Vyplatí se pojištění neschopnosti splácet úvěr? - I. díl.

04. 07. 2019  00:42  |   I. díl seriálu: Berete si úvěr a chcete být zajištěni pro případ ztráty zaměstnání či pracovní neschopnosti? Pro mnohé to řeší pojistka. Je ale vše tak ideální jak na první pohled vypadá? A jaké problémy se mohou s takovým pojištěním objevit? více »

K čemu jsou dobré peer-to-peer projekty - půjčky, pojištění, sdílená ekonomika

25. 06. 2019  01:56  |   NEJABSURDNĚJŠÍ VÝLUKA Z POJIŠTĚNÍ: Sdílená ekonomika, nebo také peer to peer projekty jsou celosvětově na vzestupu. Netýká se to přitom pouze půjčování peněz, ale i dalších oblastí jako jsou pojištění, sdílení aut, směna valut, nebo ubytovacích služeb. Hlavním smyslem je poskytování, sdílení či výměna služeb přímo mezi lidmi, bez zprostředkovatelů. více »

Pojistit celou rodinu na dovolenou jde i s jednou kreditkou

14. 06. 2019  00:09  |   Před rodinnou dovolenou často řešíme na poslední chvíli cestovní pojištění. Vedle návštěvy pojišťovny jde využít i elegantnější možnost pojistit se online prostřednictvím kreditní karty. více »

4 tipy, na co si dát pozor u školních úrazů

12. 06. 2019  00:05  |   V červnu je výuka volnější – předškoláci, žáci i studenti chodí na nejrůznější akce a výlety, užívají si na školách v přírodě. Jenže tím se zvyšuje pravděpodobnost, že dojde k úrazu. Vyplatí se tedy vědět, na co mají rodiče a děti práva a na co by si měli dát pozor. Jaký je správný postup školy a co by měli dělat rodiče, zmapovala společnost Vindicia. více »

Máte životní pojištění, spoříte na penzi či splácíte hypotéku? Nezapomeňte na daňové odpočty

25. 03. 2019  00:30  |   Těm, kteří si připravují sami daňové přiznání za rok 2018, zbývá na návštěvu finančního úřadu nebo odeslání tohoto dokumentu poštou necelý měsíc. Při počítání příjmů a výdajů nezapomeňte také na daňové odpočty. více »

5 nejčastějších chyb, kterých se Češi dopouštějí při výběru a sjednání životního pojištění

18. 03. 2019  00:23  |   Životní pojištění patří mezi nejsložitější produkty na trhu s pojištěním. Uzavíráme ho zpravidla na delší dobu a má sloužit ke krytí výpadků příjmu v obtížných situacích, jako jsou nemoci, úrazy či smrt. Přestože má zásadní vliv na rodinný rozpočet, patří mezi produkty, při jejichž sjednávání se nejčastěji chybuje. Největší omyly Čechů v této oblasti zveřejnila online služba DOK více »

Škody z vichřice

11. 03. 2019  16:25  |   Klienti AXA postupně hlásí škody, které na rodinných domech, rekreačních objektech a automobilech způsobila větrná bouře, která se přes Českou republiku přehnala v noci z neděle na pondělí. Likvidátoři odhadují, že účet silného větru bude v milionech korun. Jen během dopoledne zaregistrovali na 80 škod. více »

Duel s Patrikem Nacherem: Vyplatí se pojištění neschopnosti splácet úvěr? - VI. díl.

07. 03. 2019  00:56  |   VI. díl seriálu: V tomto díle přinášíme duel Patrika Nachera se zástupcem České spořitelny o prospěšnosti či neprospěšnosti pojištění neschopnosti splácet. Podívejte se jak duel dopadl. VIDEO UVNITŘ: více »

Vyplatí se pojištění neschopnosti splácet úvěr? - V. díl.

28. 02. 2019  00:52  |   V. díl seriálu: Berete si úvěr a chcete být zajištěni pro případ ztráty zaměstnání či pracovní neschopnosti? Pro mnohé to řeší pojistka. Je ale vše tak ideální jak na první pohled vypadá? A jaké problémy se mohou s takovým pojištěním objevit? více »

Gumová výluka z pojištění jí může změnit život

26. 02. 2019  00:08  |   Jiřina je účetní v nemocnici. Před dvěma lety uzavřela pojistku ke svému bytu, tedy pojištění majetku ve svém bytě, mimochodem i proti krádeži. Pojistku uzavírala prostřednictvím pojišťovacího poradce a měla zato, že vše je v nejlepším pořádku. Smlouvu si přečetla jen velmi ledabyle a více méně se spoléhala na ujištění svého poradce. více »

Vyplatí se pojištění neschopnosti splácet úvěr? - IV. díl.

21. 02. 2019  00:50  |   IV. díl seriálu: Berete si úvěr a chcete být zajištěni pro případ ztráty zaměstnání či pracovní neschopnosti? Pro mnohé to řeší pojistka. Je ale vše tak ideální jak na první pohled vypadá? A jaké problémy se mohou s takovým pojištěním objevit? více »

Liftago pojistilo všechny své pasažéry s UNIQA pojišťovnou

21. 02. 2019  00:33  |   Česká přepravní platforma Liftago zavádí od února pojištění pro své pasažéry nad rámec standardního povinného pojištění řidičů taxi. S pojišťovnou UNIQA je teď každý pasažér Liftaga pojištěn v rámci krytí 35 milionů Kč na osobu. více »

Vyplatí se pojištění neschopnosti splácet úvěr? - III. díl.

14. 02. 2019  00:48  |   III. díl seriálu: Berete si úvěr a chcete být zajištěni pro případ ztráty zaměstnání či pracovní neschopnosti? Pro mnohé to řeší pojistka. Je ale vše tak ideální jak na první pohled vypadá? A jaké problémy se mohou s takovým pojištěním objevit? více »

Pojišťovnictví se musí v letošním roce zaměřit na technologie a inovace, aby rostlo rychleji

12. 02. 2019  00:13  |     Klíčovým předpokladem optimalizace nákladů, inovací a rychlejšího růstu je digitální transformace Pro zajištění růstu je nutné využívat digitální i přímé distribuční kanály Životní pojišťovny musí poskytovat služby pokrývající všechny aspekty „finanční kondice“ klientů     více »

Aktualizujte jednou za pár let své pojistky a nepřicházejte tak o peníze

14. 01. 2019  00:01  |   Řešení pojistek nepatří zrovna k oblíbeným aktivitám. Možná i proto jejich aktualizace není zrovna to, co bychom dělali příliš často a zbytečně tak nepřepláceli peníze. O to hůře, že při škodní události můžeme zjistit, že pojistku máme uzavřenou špatně a finančně tak nemusí pokrýt celou škodní událost. více »

Právní poradna BP - Pojišťovny se nebojte. Věc řešte soudně

28. 12. 2018  00:26  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Pojišťovna odmítla čtenářovi vyplatit plnění, které čtenář uplatnil a na které má dle svých informací nárok. Jak věc řešit? ČTĚTE DÁLE! více »

Prodej pojištění se začal řídit přísnějšími pravidly. Nový zákon pomůže klientům a poctivým poradcům

20. 12. 2018  12:16  |   Pojišťovací domy i finanční poradci, kteří prodávají jejich produkty, si musí zvykat na zásadní změnu pravidel hry. Důvodem je nový zákon, jenž do oblasti prodeje pojištění přináší více profesionality a komplikuje tak život nepoctivým hráčům. více »

Senioři mají často nevýhodné pojistky

07. 12. 2018  12:01  |   Starší lidé sice většinou mají podepsané smlouvy s finančními institucemi na nejrůznější typ služeb, platí ale za ně zbytečně moc. Důvodem je, že smlouvy mají již mnoho let, a ty jsou zastaralé a drahé. Mnozí z nich si to uvědomují, ale nejsou schopni se vyznat v nejrůznějších nabídkách, které jim chodí. více »

Která pojišťovna vyplatí nejvíc na úrazovém pojištění? Podívejte se na žebříček

07. 12. 2018  03:32  |   Vážný úraz, který člověku obrátí život naruby, nebo lehčí zranění, které vás jen na pár dnů či týdnů vyřadí z práce. S finančními následky obou typů komplikací může pomoct úrazové pojištění, které bývá součástí životní pojistky. V nabídce českých pojišťoven panují ale ohledně posuzování jednotlivých úrazů a vyplácených částek značné rozdíly. více »

Šest tipů, aby vám pojištění chaty nebo chalupy opravdu pomohlo

30. 11. 2018  00:08  |   Připravit chatu nebo chalupu na nadcházející zimu je na konci října hlavním úkolem mnoha jejich majitelů. Opuštěné rekreační objekty jsou přes zimní měsíce lákadlem pro nezvané hosty v podobě zlodějů, kterým právě nyní nastávají žně. více »

Na finanční poradce budou od soboty kladeny vyšší požadavky. Ochrana spotřebitele posílí

27. 11. 2018  00:28  |   Od soboty 1. prosince 2018 začne v Evropské unii platit směrnice EU 2016/97, o distribuci pojištění (Insurance Distribution Directive, „IDD“). Ta má vliv i na Českou republiku, která kvůli ní přijala zcela nový zákon č. 170/2018 Sb., o distribuci pojištění a zajištění. Ten zároveň k 1. prosinci 2018 ruší dosud platný a účinný zákon č. 38/2004 Sb., o pojišťovacích zprostředkovatelích a likvidátorech pojistných událostí. více »

Příjmy pojišťoven stále rostou, letos vybraly o 4,5 procenta více

05. 11. 2018  00:17  |   Pojišťovny vybraly za tři čtvrtletí na pojistném 97,4 miliardy Kč, což je meziročně o 4,5 procenta více. Životní pojištění stouplo o 1,1 procenta, neživotní pojištění o 6,3 procenta, informace sdělila Česká asociace pojišťoven více »

Sedm tipů, jak neprohloupit u pojištění auta

02. 11. 2018  00:39  |   Říjen je podle dlouhodobých statistik v České republice měsíc s nejvyšším počtem dopravních nehod. Na vině jsou povětrnostní podmínky, zhoršená viditelnost a svou roli hrají i nebezpečné srážky s lesní zvěří, která se v této době okolo silnic vyskytuje. více »

Než si sjednáte životní pojištění, chtějte odpovědi na těchto 5 otázek

26. 10. 2018  00:30  |   Životní pojištění není produkt, který si pořizujeme na krátkou dobu, ale zpravidla s ním plánujeme strávit řadu let. Věnovat čas výběru vhodné pojistky se rozhodně vyplatí, ať už jde o kvalitu, nebo peníze, které za pojištění vydáme. Neuzavírejte proto pojistku okamžitě s první pojišťovnou, jejíž akční nabídku uvidíte v televizní reklamě. více »

Zranění při nehodě v Česku přicházejí průměrně o půl milionu

18. 10. 2018  00:34  |   Zraněným lidem po nehodě pojišťovny v Česku většinou uhradí jen 30 procent částky, na kterou mají nárok. Ta loni činila průměrně 730 tisíc korun, oběti nehod na českých silnicích tak průměrně přicházejí o půl milionu korun. Vyplývá to ze statistik společnosti Vindicia. více »

dTest: Vyznáte se v pojištění nemovitosti a domácnosti?

18. 10. 2018  00:04  |   I když jsme opatrní, mohou nastat situace, které zpustoší naše opečovávané obydlí. Částečným pomocníkem při nápravě materiálních škod může být pojištění nemovitosti a domácnosti. Obsahuje ale řadu výluk a pro leckoho může být obtížné se v bludišti těchto pojištění zorientovat. Víte, jaká rizika kryjí, a na co se naopak nevztahují? více »

Platit pojištění nestačí, důležité je mít správně nastavené pojistné částky

16. 10. 2018  11:03  |   Pojištění majetku vás ochrání při nečekaných životních situacích jako je krádež, živelná pohroma, havárie a některé další. Ale to pouze pokud máte správně vybraná rizika a nastavenou výši pojistných částek. To by mělo vždy odpovídat hodnotě vašeho majetku. Pokud tomu tak není, zbytečně se vystavujete riziku, že pojištění nebude dostatečně krýt vzniklé škody. více »

Pojišťovny odhadují škody z bouře Fabienne na desítky milionů Kč

01. 10. 2018  00:34  |   Bouře Fabienne, která se v neděli večer a v noci na dnešek přehnala přes Česko, způsobila klientům pojišťoven tisíce škod za desítky milionů Kč. Vyplývá to z prvních odhadů největších tuzemských pojišťoven. Většinou jde o poškozené střechy, okna, fasády, často také majetek poškozený pádem stromu. více »

Adrenalin a úrazové pojištění. Někdy stačí pojišťovně poslat SMS, jinde si připlatíte

21. 09. 2018  00:49  |   I když známé rčení říká: „Sportem ku zdraví“, často právě při pohybových aktivitách dochází k závažným zraněním. Vyrovnat se s následky úrazu pomůže i vhodně zvolené pojištění, ale v případě některých adrenalinových sportů a aktivit můžete narazit s úhradou pojistného krytí na problémy. Jak jim předejít? více »

Průzkum: Češi nerozumějí pojistným smlouvám, nepořádek v papírech přiznává čtvrtina z nich

10. 09. 2018  00:22  |   Nerozumíme pojistným smlouvám, dlouhodobě platíme nevýhodné pojištění a nevíme, kdy a jak smlouvu změnit či vypovědět. Především nás ale nebaví se o sjednané pojištění starat. Tato a další zjištění vyplývají z aktuálního průzkumu agentury STEM/MARK pro projekt DOK. více »

Nezapomeňte zahrnout do pojištění nemovitosti i solární panely a další ekologické prvky

20. 08. 2018  00:58  |   Trendem posledních let je výstavba ekologicky a ekonomicky šetrného bydlení, které snižuje dopady na životní prostředí i peněženku majitelů. Také na budovách, které stojí už desítky let, se stále častěji objevují prvky, jako jsou solární panely, rekuperační jednotky či tepelná čerpadla. Jak je to s pojištěním těchto zařízení a na co by si měli dát jejich majitelé při sjednávání pojistky pozor? více »

Nezapomeňte zahrnout do pojištění nemovitosti i solární panely a další ekologické prvky

10. 08. 2018  00:48  |   Trendem posledních let je výstavba ekologicky a ekonomicky šetrného bydlení, které snižuje dopady na životní prostředí i peněženku majitelů. Také na budovách, které stojí už desítky let, se stále častěji objevují prvky, jako jsou solární panely, rekuperační jednotky či tepelná čerpadla. Jak je to s pojištěním těchto zařízení a na co by si měli dát jejich majitelé při sjednávání pojistky pozor? více »

Cestovat bez pojištění se odváží málokdo

02. 07. 2018  18:56  |   Vyrazit na dovolenou a nepojistit se, to si dnes dovolí už málokdo. Jednorázové cestovní pojištění si sjednává přibližně 8 z 10 dovolenkářů. více »

Pokuta pro Fincentrum 1,5 milionů korun je definitivní

02. 07. 2018  00:11  |   Česká národní banka v rámci své dozorové a kontrolní činnosti nad pojišťovacími zprostředkovateli udělila velmi vysokou pokutu společnosti Fincentrum. Přestože k porušování povinností docházelo už v roce 2014, z důvodů odvolávání se konečné rozhodnutí o pokutě posunulo až na letošní rok. více »

Spolek podává hromadnou žalobu na ČP kvůli investičnímu pojištění

28. 06. 2018  03:29  |   Spolek Podvedení klienti podává hromadnou žalobu na Českou pojišťovnu kvůli investičnímu pojištění. Jeden z klientů zároveň prostřednictvím právního zástupce podává trestní oznámení na Českou národní banku. Spolek to dnes oznámil ČTK. Česká asociace pojišťoven považuje zpětné zpochybňování právoplatně uzavřených smluv za účelové. Česká pojišťovna tvrdí, že všechny její smlouvy životního pojištění byly sjednány podle platné legislativy. více »

ČÍSLO TÝDNE – 224

26. 06. 2018  07:45  |   ČÍSLO TÝDNE - 224 právě tolik miliard korun prosázeli Češi jen v roce 2017. Sázelo se v kasínech, na automatech, odhady sportovních výsledků, nebo na stíracích losech. více »

Anketa o nejabsurdnější výluku z pojištění zná vítěze. Spotřebitelé vybrali zanedbání povinnosti pojištěného

21. 06. 2018  07:17  |   Zanedbání povinnosti pojištěného se stalo historicky první nejabsurdnější výlukou z pojištění. O vítězství této výluky rozhodlo v anketě na serveru www.Bankovnipoplatky.com více než 14 tisíc hlasujících. Na druhém místě se umístila výluka odlišné pojištění stejné či podobné věci a na třetím místě skončila výluka z hlediska nejednoznačné identifikace.   více »

Rozhovor s Markem Orawskim, ředitelem PRVNÍ KLUBOVÉ: Klientům vracíme zbylé peníze z pojistek

10. 06. 2018  02:01  |   II. díl rozhovoru - PRVNÍ KLUBOVÁ pojišťovna se stala generálním partnerem Ankety o nejabsurdnější výluku z pojištění, která odstartovala dne 1. 4. 2018 a stále můžete hlasovat pro svou nejabsurdnější výluku. Zeptali jsme se Marka Orawského, generálního ředitele PRVNÍ KLUBOVÉ. více »

Rozhovor s Markem Orawskim, ředitelem PRVNÍ KLUBOVÉ: Klientům vracíme zbylé peníze z pojistek

09. 06. 2018  00:51  |   I. díl rozhovoru - PRVNÍ KLUBOVÁ pojišťovna se stala generálním partnerem Ankety o nejabsurdnější výluku z pojištění, která odstartovala dne 1. 4. 2018 a stále můžete hlasovat pro svou nejabsurdnější výluku. Zeptali jsme se Marka Orawského, generálního ředitele PRVNÍ KLUBOVÉ. více »

Průvodce pojištěním před dovolenou aneb Co vše lze pojistit a jak na to

30. 05. 2018  00:50  |   Období letních dovolených se nezadržitelně blíží. Při plánování cesty byste rozhodně neměli zapomenout na odpovídající pojištění. To je ideální nastavit vždy dle typu zájezdu, plánovaných aktivit i osob, které se dovolené zúčastní. více »

S nákladnou léčbou psa pomůže pojištění

25. 05. 2018  00:42  |   Češi jsou mimo jiné i národem pejskařů. Podle některých statistik je u nás psů, přepočteno na jednoho obyvatele, nejvíce v Evropě. A v mnoha domácnostech jsou „nejlepší přátelé člověka“ právoplatnými členy rodiny, kteří si zaslouží tu nejlepší možnou péči. více »

Sněmovna schválila zákon, který má víc chránit klienty pojišťoven

25. 05. 2018  00:16  |   Klientům pojišťoven by se mělo dostat větší ochrany při prodeji pojištění a měli by se také dočkat větší srozumitelnosti a srovnatelnosti informací o finančních produktech pojišťoven. Počítá s tím nový zákon o distribuci pojištění a zajištění, který dnes schválila Sněmovna.  více »

Pojištění auta: povinné ručení, havarijní pojištění. Vše ale nemusí jít tak hladce

18. 05. 2018  00:46  |   ANKETA O NEJABSURDNĚJŠÍ VÝLUKU Z POJIŠTĚNÍ: Povinné ručení je jedním z mála pojistných produktů, které si musí lidé sjednat a uzavřít přímo ze zákona. V opačném případě se řidič dopouští přestupku.  Nabídka povinného ručení je poměrně široká a dostupná. Smlouvu o povinném ručení lze uzavřít i prostřednictvím internetu. více »

Lidé v průzkumu odmítli omezování v ukončování pojistných smluv

17. 05. 2018  09:28  |   Anketa o nejabsurdnější výluku z pojištění se zaměřila vedle výluk také na otázku ukončování pojistných smluv. Výsledky hlasování, kterého se zúčastnilo 5381 spotřebitelů, ukázaly, že 97,6 procenta dotázaných nesouhlasí s omezujícími podmínkami pro změny či výpověď pojistných smluv uzavřených na dobu neurčitou. více »

První kolo hlasování vyhrála výluka odlišného pojištění pro stejné či obdobné věci

16. 05. 2018  10:10  |   První kolo hlasování ve velké Anketě o nejabsurdnější výluku z pojištění skončilo. Do finálového hlasování postupují tři nejabsurdnější výluky z pojištění, tedy odlišné pojištění pro pojištění stejné či obdobné věci, zanedbání povinnosti pojištěného a výluka z hlediska nejednoznačné identifikace. V prvním kole hlasovalo 5663 hlasujících. více »

Kniha Patrika Nachera: Hra na slepou bábu a pojištění

16. 05. 2018  00:04  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - KNIHA KONEC FINANČNÍCH NEGRAMOTŮ V ČECHÁCH: Aneb co má společného hra na slepou bábu, placebo a pojištění? ČTĚTE DÁLE! více »

Kazuistika: Pojištění neschopnosti splácet – pozor na výluky

15. 05. 2018  00:42  |   ANKETA O NEJABSURDNĚJŠÍ BANKOVNÍ POPLATEK: Pojištění může vypadat jako skvělá věc, ale pozor zase na ty výluky. Nadšení může nahradit velké zklamání a deziluze. Navíc můžete opět hlasovat v naší velké Anketě o nejabsurdněší výluku z pojištění! více »

Neživotní pojištění může být velmi živé

14. 05. 2018  00:38  |   ANKETA O NEJABSURDNĚJŠÍ VÝLUKU Z POJIŠTĚNÍ: Pojistit si dnes můžeme prakticky cokoliv a proti čemukoliv. Vše vypadá jednoduše. Prostě se pojistíme, a když se nám stane nepříjemná událost, pojišťovna nám škodu uhradí. Tak jednoduché to ale není.  více »

Sekce obsahuje celkem 73 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti