Podvodníci vás chtějí opět okrást. Tentokrát se schovávají za UniCredit Bank


15. 03. 2021  07:59     Miroslav Zeman     komentáře (0)

Nedávno jsme vás informovali o podvodném mailu, který se tvářil, že ho rozesílá Raiffeisenbank, Fio a ČSOB. Podvodníci se tímto způsobem snažili vylákat přihlašovací údaje do internetbankingu. Nyní jsou napadeni klienti UniCredit Bank. Po kliknutí na podvodný odkaz v mailu mohou přijít o přihlašovací údaje k účtu a hrozí nebezpečí zneužití účtu.

Podvodníci vás chtějí opět okrást. Tentokrát se schovávají za UniCredit Bank
Neuběhly ani dva týdny a do schránky rodinny Poplatkových dorazil další podvodný email. Tentokrát ho měla odeslat UniCredit Bank, ale skutečnost je jiná. Za UniCredit se pouze stejně jako v předchozích případech ukrývají podvodníci. Podle koncovky mailu odesílatele se jedná o podvodníky z nějaké vzdálené země, nebo podvodníky, kteří si založili mailovou schránku na cizím internetovém portálu, aby zakryli svůj původ. Nejprve podvodníci straší klienty, že jejich karta končí už k 13.3.2021 a tedy si musí kliknout pro prodloužení na podvržený odkaz. Stačí prý kliknout na níže uvedené odkazy a vyplnit formulář pro odemnutí karty online. Vyplnění formuláře znamená odkrýt svou identitu a sdělit podvodníkům přihlašovací údaje k účtu. Při bližším prozkoumání je tedy jasné, že pravým odesílatelem podezřelé zprávy není UniCredit Bank, ale jakýsi info@shafayab.co

Je tak jasné, že tento odesílatel nemá s naší UniCredit Bank vůbec nic společného a jedná se o mail nějakého podvodníka či spíše skupiny podvodníků.

Stejně jako v předchozím případě platí, že banky rozhodně i s odkazem na ochranu osobních údajů nesmí podobné žádosti svým klientům vůbec zasílat ani je vyzývat k přihlášení tímto způsobem. Po vylákání přihlašovacích údajů ze strany podvodníků tak může dojít v případě nekvalitního zabezpečení bankovního účtu k jeho zneužití a vykradení. Nikdy tak nezadávejte osobní ani přihlašovací údaje k bankovnímu účtu na základě pokynů z mailu nebo po rozkliknutí podezřelého odkazu. Pokud se chcete přihlásit do svého účtu, dělejte to vždy z oficiální webové přihlašovací stránky banky, kterou si vždy vepište do příkazového řádku svého prohlížeče nebo si banku vyhledejte v oficiálním vyhledavači.

Jak nebezpečný spam poznáte?

Spam je zasílám v následujícím přesném znění:

"Vážený člen Unicredit,
Vaše karta je omezena k 13.03.2021

Chcete-li odemknout, vyplňte prosím formulář pro odemknutí online
nebo jděte do své kanceláře UniCredit.

ODEMKNUTÍ FORMULÁŘE ONLINE

@ 2021 UniCredit"Podvodníci vás chtějí opět okrást. Tentokrát se schovávají za UniCredit Bank

Diskutovat (0)