Podvodníci vás chtějí opět okrást. Tentokrát se schovávají za Moneta Money Bank


13. 04. 2021  00:18     Miroslav Zeman     komentáře (0)

Pokud dostanete do mailu následující zprávu s názvem "omezili jsme přístup k vašemu účtu" od Moneta Money Bank buďte ve střehu. Vůbec neklikejte na mail, případně na odkaz "přihlaste se k internetovému bankovnictví". Jedná se o podvod.

Podvodníci vás chtějí opět okrást. Tentokrát se schovávají za Moneta Money Bank
Neuběhl ani týden, aniž by do mailové schránky rodiny Poplatků nedoputoval další podvodný email. Poslední podvodný mail je odlišný od předchozích, které byly zasílány pod hlavičkou ČSOB, UniCredit Bank či Fio.  Pokud blížeji prozkoumáte hlavičku mailu, tedy odesílatele, kde se na první načtení objeví Moneta, zjistíte, že jsou maily odesílány z mailové schránky s názvem rybalukastruhlarstvi@volny.cz. Jednoznačně se tak o mailovou schránku banky Moneta nejedná. Stejně jako v předchozích případech se i za tímto mailem ukrývají podvodníci. Proti minulým mailům, které byly odeslány ze zahraničních meilových adres, se tentokrát jedná o ryze českou mailovou adresu. 

Je tak jasné, že tento odesílatel nemá s naší Monetou vůbec nic společného. Mail uvádí, že byl omezen přístup k účtu internetového bankovnictví, čímž se snaží uvést čtenáře v omyl a uvést ho do tísně, aby ho donutil kliknout na odkaz, který vede na podvodné rozhraní banky tak, aby podvodníci získali přístupové údaje klienta.

Stejně jako v předchozím případě platí, že banky rozhodně i s odkazem na ochranu osobních údajů nesmí podobné žádosti svým klientům vůbec zasílat ani je vyzývat k přihlášení tímto způsobem. Po vylákání přihlašovacích údajů ze strany podvodníků tak může dojít v případě nekvalitního zabezpečení bankovního účtu k jeho zneužití a vykradení. Nikdy tak nezadávejte osobní ani přihlašovací údaje k bankovnímu účtu na základě pokynů z mailu nebo po rozkliknutí podezřelého odkazu. Pokud se chcete přihlásit do svého účtu, dělejte to vždy z oficiální webové přihlašovací stránky banky, kterou si vždy vepište do příkazového řádku svého prohlížeče nebo si banku vyhledejte v oficiálním vyhledavači.

Obsah podvodného emailu:

podvod mailPodvodníci vás chtějí opět okrást. Tentokrát se schovávají za Moneta Money Bank

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

28768194014

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

23


ČÍSLO TÝDNE 23 právě tolik procent lidí do 26 let bydlí u svých rodičů. Ještě loni to bylo 15 procent. V nárůstu se odráží výrazné zdražování cen nemovitostí, zejména bytů ve velkých městech a současně zvyšující se úroky z hypoték. Novou šanci dostává nájemní bydlení.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,4120
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,6900
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,5175
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,6695
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,4495
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1200
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1332
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více