Plány Čechů pro letošní rok? Více se věnovat sami sobě a vylepšit si bydlení


19. 02. 2018  18:46          komentáře (0)

V letošním roce se Češi plánují zaměřit především sami na sebe, 30 % z nás se chce více věnovat svým koníčkům. Každý devátý chce změnit svůj zevnějšek, každý desátý pak životní styl. Plány máme i v rovině bydlení. Každý čtvrtý chce letos začít společně bydlet se svým partnerem a každý pátý poté zrekonstruovat své stávající bydlení. Pětina Čechů (19 %) si přitom chce pořídit nové bydlení. Letos plánujeme také lépe nakládat se svými financemi a začít více šetřit, to má za cíl 19 % Čechů. Vyplývá to z průzkumu Equa bank realizované na začátku letošního roku.

Plány Čechů pro letošní rok? Více se věnovat sami sobě a vylepšit si bydlení
Více času pro sebe a své koníčky

Průzkum Equa bank ukázal, že každý druhý Čech by rád letos změřil více na sebe samého. Třetina z nás se chce věnovat více svým koníčkům, 12 % plánuje změnu vzhledu a 10 % chce změnit svůj životní styl. Kromě toho plánují Češi změny i v osobním životě.  8 % z nás se letos plánuje vdát či oženit, 11 % by si chtělo pořídit dítě, nového partnera si plánuje najít 7 % Čechů.

Chceme bydlet lépe

Kvalitní bydlení je důležité pro většinu z nás.  A právě změny v této oblasti plánuje v letošním roce pětina Čechů. Upravit si stávající bydlení se letos chystá každý pátý Čech, nové bydlení si chce pořídit 19 % z nás. Čtvrtina dotazovaných pak letos plánuje začít se svým partnerem společně bydlet. „K rekonstrukcím současného bydlení či pořízení nového vybízejí nízké úrokové sazby, u kterých již ale můžeme sledovat mírný růst. Ti, kteří tedy ještě stále zvažují pořízení hypotéky, by neměli dlouho váhat,“ říká Ondřej Hák, ředitel produktů a rozvoje obchodu Equa bank.

Změny se nám prodraží

Každý druhý dotazovaný očekává, že změny, které v letošním roce plánuje, s sebou ponesou zvýšené náklady. V průměru do změn Češi vynaloží přes 7 tisíc korun. Každý šestý přitom očekává, že díky změnám ušetří. V průměru zhruba 4 tisíce korun. Nejčastěji budeme plánované změny financovat z vlastních úspor (52 %), pětina Čechů si na změny půjčí (od bank, nebankovních institucí nebo například v rámci rodiny). Průzkum také ukázal, že bez ohledu na prostředky, které do změn investujeme, by pětina z nás letos chtěla začít více šetřit. K tomu jim může pomoci například i změna banky. Tu letos plánuje každý 7. Čech.  „Nejčastějším důvodem pro změnu banky jsou stále vysoké poplatky za běžné služby, dále kvalita služeb a způsob komunikace banky s klienty,“ komentuje důvody pro změnu banky Ondřej Hák.

grafPlány Čechů pro letošní rok? Více se věnovat sami sobě a vylepšit si bydlení

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

27788038509

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

430


ČÍSLO TÝDNE 430 právě tolik miliard korun vyplatila Česká republika od roku 2006 na podporu obnovitelných zdrojů energie, zejména pak solárních elektráren. Ročně se tak vyplatí více než 45 miliard korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,3600
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,6270
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,5230
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,7305
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,2005
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1850
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1244
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více