Bankovnipoplatky.cz - server hájící zájmy a práva spotřebitelů v České republice

Navštivili jste internetové stránky, které fungují již od podzimu 2005. Server vznikl před několika lety jako protest proti alarmující situaci v oblasti bankovních poplatků v ČR. Na počátku jsme se soustředili pouze na elektronickou verzi petice proti poplatkové politice našich bank. V průběhu následujících měsíců se, na základě velkého zájmu veřejnosti a médií, server významně rozšířil.

Server má tři základní cíle: zvyšovat informovanost bankovních klientů, zvyšovat finanční gramotnost občanů, hájit zájmy a práva spotřebitelů, přispět ke kultivaci vztahu mezi institucemi (soukromými i státními) a spotřebiteli a samozřejmě snížit bankovní poplatky.

Bankovní poplatky byly spuštěny v nové verzi od 15. října roku 2019 jak na internetu, tak i v prostředí mobilních telefonů. Změny přináší nejen novou přehlednou grafiku webu, nové logo, barvy a další vizuální prvky, ale především nové sekce a nový, logicky propojený obsah. Bankovní poplatky spolu s koncovkou .cz, kterou získaly od ČSOB, nastoupily i novou cestu svého zaměření - hájení práv a zájmů spotřebitelů a zvyšování jejich finanční gramotnosti.

Unikátní novinkou webových stránek Bankovní poplatky je komplexní databáze až 500 životních situací, které jsou propojené s kazuistikou, tedy konkrétními a pravdivými příběhy čtenářů serveru, poradnami a dalšími funkcemi webových stránek. Obsah je výrazným způsobem zaměřený na spotřebitele a jejich reálné problémy a řešení konkrétních situací. Dále se web výrazně zaměřuje i na mladé lidi a jejich vzdělávání v oblasti finanční gramotnosti prostřednictvím nové sekce Fintech.

Slovo provozovatele a majitele serveru

P_Nacher-13

Vážení přátelé, milí návštěvníci webových stránek,

„Jsem rád, že lidé dostanou k užívání nový zpravodajský, finanční a poradenský web, který jim umožní se lépe orientovat v současném nepřehledném a složitém světě spotřebitelských práv a povinností. Stránky se už na první pohled odlišují od jiných konkurenčních webů, a to jak svou přehlednou grafikou a uspořádáním, tak i svou náplní a funkcí.“

Patrik Nacher, majitel serveru Bankovní poplatky, poslanec

Aktivity serveru

Server www.bankovnipoplatky.cz se od svého vzniku věnuje různým aktivitám, které přímo či nepřímo souvisejí s bankovními poplatky a zájmy  a právy spotřebitelů. V první řadě to byly ankety – o nejabsurdnější bankovní poplatek, anketa o nejabsurdnější výluku, dále celoroční hodnocení bank Vstřícná banka. Dále to specializované průzkumy jako realitytest. Na serveru také najdou čtenáři aktivity zaměřené na mladé lidi jako je soutěž studentů středních a vysokých škol - Ideální banka 21. století.

·               Anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek

·               Hodnocení retailových bank v ČR – Vstřícná banka

·               Kalkulátor bankovních poplatků po jednotlivých bankách

·               Soutěž pro studenty – Ideální banka v 21.stolení

·               Průzkum výše poplatků u průměrného bankovního klienta

·               Petice proti poplatkové politice bank

·               Anketa o nejabsurdnější výluku z pojištění

·               Anketa o nejlepší výklad pojmu RPSN

·               Dotazníková anketa pro podnikatelskou veřejnost – „Najdi si svoji banku“

·               Brožura – průvodce pro cestující MHD v Praze aneb informovaný bankovní klient

·               Flashová on-line hra – „Pokořte poplatky“

·               Databáze 500 životních situací ve finančním a bankovním světě

·               On-line finanční  a právní poradna 

Spolupráce

Server www.bankovnipoplatky.cz v průběhu let 2005 až 2019 navázal spolupráci s mnoha institucemi. Došlo k vzájemné výměně odkazů s partnerskými iniciativami, nastavila se spolupráce na bázi mediálního partnerství s odbornými finančními servery (www.mesec.cz, www.penize.cz, www.aktualne.cz/finance, www.epravo.cz, www.kurzy.cz, www.nasepenize.cz, www.osnoviny.cz, www.novinky.cz, www.podnikatel.cz, www.hnonline.sk, neviditelnypes.lidovky.cz, www.akcie.cz) či spolupráce na různých anketách a soutěžích (www.zlatakoruna.info). V rámci odborné sekce došlo k institucionální spolupráci se Sdružením podnikatelů a živnostníků ČR, s Bankovním institutem vysoká škola, s Vysokou školou finanční a správní a se Sdružením obrany spotřebitelů (SOS), dTestem. Na webu je pro návštěvníky k dispozici on-line poradna, kterou vede bývalý Finanční arbitr Otakar Schlossberger.

Aktuálně se aktivity spolupráce serveru bankovnipoplatky.cz orientuje na organizace zaměřující se na ochranu a obranu spotřebitelů. Novými partnery serveru jsou organizace jako dTest, ČTÚ, ERU, Finanční arbitr, asociace občanských poraden a poranda při finanční tísni. 

Bankovní poplatky také úzce spolupracují s Národní radou osob se zdravotním postižením - NRZP. S touto organizací provozuje server projekt Vstřícná banka - Handicap Friendly, kde banky hodnotí sami lidé se zdravotním postižením z hlediska vstřícnosti bank k těmto osobám.

·               Bankovní institut vysoká škola (BIVŠ)

·               Vysoká škola finanční a správní (VŠFS)

·               Univerzita v Hradci Králové

·               Sdružení obrany spotřebitelů (SOS)

·               Finanční arbitr ČR

·               Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR (SPŽ ČR)

·               Poradna při finanční tísni

.               dTest

.               ČTÚ

.               ERÚ

 

 

 Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

35899067301

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

337


ČÍSLO TÝDNE - 337 právě tolik miliard korun činil schodek státního rozpočtu v listopadu tohoto roku. Za celý rok 2022 má schodek rozpočtu dosáhnout 375 miliard korun. V číselném vyjádření se jedná o takovéto neuvěřitelné číslo 337 000 000 000 korun.


Kurzovní lístek Citfin

50x error

Chyba pri vyrizovani pozadavku

Server nevratil zadnou webovou stranku, kterou by bylo mozne zobrazit.
Pravdepodobna pricina teto chyby je ve scriptu, ktery webovou stranku generuje.

Error while serving request

Server didn't return any web site which can be shown.
Probable cause of problem is in script which generates this web page.

Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více