Nejabsurdnější výluka z pojištění

Jak na reklamaci v bance, pojišťovně, u operátora

02. 09. 2019  00:28  |   Už se vám stalo, že vám banka strhla neoprávněně poplatek, prostředky z vašeho účtu zneužil jakýsi chytrolín, pojišťovna vám nevyplatila plnění, objevila se vada na novém výrobku, který jste si zakoupili, nebo vám operátor naúčtoval službu, kterou jste si neobjednali a nevyužili? V rámci reklamačního řízení můžete dosáhnout nápravy. více »

K čemu jsou dobré peer-to-peer projekty - půjčky, pojištění, sdílená ekonomika

25. 06. 2019  01:56  |   NEJABSURDNĚJŠÍ VÝLUKA Z POJIŠTĚNÍ: Sdílená ekonomika, nebo také peer to peer projekty jsou celosvětově na vzestupu. Netýká se to přitom pouze půjčování peněz, ale i dalších oblastí jako jsou pojištění, sdílení aut, směna valut, nebo ubytovacích služeb. Hlavním smyslem je poskytování, sdílení či výměna služeb přímo mezi lidmi, bez zprostředkovatelů. více »

Anketa o nejabsurdnější výluku z pojištění zná vítěze. Spotřebitelé vybrali zanedbání povinnosti pojištěného

21. 06. 2018  07:17  |   Zanedbání povinnosti pojištěného se stalo historicky první nejabsurdnější výlukou z pojištění. O vítězství této výluky rozhodlo v anketě na serveru www.Bankovnipoplatky.com více než 14 tisíc hlasujících. Na druhém místě se umístila výluka odlišné pojištění stejné či podobné věci a na třetím místě skončila výluka z hlediska nejednoznačné identifikace.   více »

Rozhovor s Markem Orawskim, ředitelem PRVNÍ KLUBOVÉ: Klientům vracíme zbylé peníze z pojistek

10. 06. 2018  02:01  |   II. díl rozhovoru - PRVNÍ KLUBOVÁ pojišťovna se stala generálním partnerem Ankety o nejabsurdnější výluku z pojištění, která odstartovala dne 1. 4. 2018 a stále můžete hlasovat pro svou nejabsurdnější výluku. Zeptali jsme se Marka Orawského, generálního ředitele PRVNÍ KLUBOVÉ. více »

Rozhovor s Markem Orawskim, ředitelem PRVNÍ KLUBOVÉ: Klientům vracíme zbylé peníze z pojistek

09. 06. 2018  00:51  |   I. díl rozhovoru - PRVNÍ KLUBOVÁ pojišťovna se stala generálním partnerem Ankety o nejabsurdnější výluku z pojištění, která odstartovala dne 1. 4. 2018 a stále můžete hlasovat pro svou nejabsurdnější výluku. Zeptali jsme se Marka Orawského, generálního ředitele PRVNÍ KLUBOVÉ. více »

Průvodce pojištěním před dovolenou aneb Co vše lze pojistit a jak na to

30. 05. 2018  00:50  |   Období letních dovolených se nezadržitelně blíží. Při plánování cesty byste rozhodně neměli zapomenout na odpovídající pojištění. To je ideální nastavit vždy dle typu zájezdu, plánovaných aktivit i osob, které se dovolené zúčastní. více »

S nákladnou léčbou psa pomůže pojištění

25. 05. 2018  00:42  |   Češi jsou mimo jiné i národem pejskařů. Podle některých statistik je u nás psů, přepočteno na jednoho obyvatele, nejvíce v Evropě. A v mnoha domácnostech jsou „nejlepší přátelé člověka“ právoplatnými členy rodiny, kteří si zaslouží tu nejlepší možnou péči. více »

Sněmovna schválila zákon, který má víc chránit klienty pojišťoven

25. 05. 2018  00:16  |   Klientům pojišťoven by se mělo dostat větší ochrany při prodeji pojištění a měli by se také dočkat větší srozumitelnosti a srovnatelnosti informací o finančních produktech pojišťoven. Počítá s tím nový zákon o distribuci pojištění a zajištění, který dnes schválila Sněmovna.  více »

Pojištění auta: povinné ručení, havarijní pojištění. Vše ale nemusí jít tak hladce

18. 05. 2018  00:46  |   ANKETA O NEJABSURDNĚJŠÍ VÝLUKU Z POJIŠTĚNÍ: Povinné ručení je jedním z mála pojistných produktů, které si musí lidé sjednat a uzavřít přímo ze zákona. V opačném případě se řidič dopouští přestupku.  Nabídka povinného ručení je poměrně široká a dostupná. Smlouvu o povinném ručení lze uzavřít i prostřednictvím internetu. více »

Lidé v průzkumu odmítli omezování v ukončování pojistných smluv

17. 05. 2018  09:28  |   Anketa o nejabsurdnější výluku z pojištění se zaměřila vedle výluk také na otázku ukončování pojistných smluv. Výsledky hlasování, kterého se zúčastnilo 5381 spotřebitelů, ukázaly, že 97,6 procenta dotázaných nesouhlasí s omezujícími podmínkami pro změny či výpověď pojistných smluv uzavřených na dobu neurčitou. více »

První kolo hlasování vyhrála výluka odlišného pojištění pro stejné či obdobné věci

16. 05. 2018  10:10  |   První kolo hlasování ve velké Anketě o nejabsurdnější výluku z pojištění skončilo. Do finálového hlasování postupují tři nejabsurdnější výluky z pojištění, tedy odlišné pojištění pro pojištění stejné či obdobné věci, zanedbání povinnosti pojištěného a výluka z hlediska nejednoznačné identifikace. V prvním kole hlasovalo 5663 hlasujících. více »

Kniha Patrika Nachera: Hra na slepou bábu a pojištění

16. 05. 2018  00:04  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - KNIHA KONEC FINANČNÍCH NEGRAMOTŮ V ČECHÁCH: Aneb co má společného hra na slepou bábu, placebo a pojištění? ČTĚTE DÁLE! více »

Kazuistika: Pojištění neschopnosti splácet – pozor na výluky

15. 05. 2018  00:42  |   ANKETA O NEJABSURDNĚJŠÍ BANKOVNÍ POPLATEK: Pojištění může vypadat jako skvělá věc, ale pozor zase na ty výluky. Nadšení může nahradit velké zklamání a deziluze. Navíc můžete opět hlasovat v naší velké Anketě o nejabsurdněší výluku z pojištění! více »

Neživotní pojištění může být velmi živé

14. 05. 2018  00:38  |   ANKETA O NEJABSURDNĚJŠÍ VÝLUKU Z POJIŠTĚNÍ: Pojistit si dnes můžeme prakticky cokoliv a proti čemukoliv. Vše vypadá jednoduše. Prostě se pojistíme, a když se nám stane nepříjemná událost, pojišťovna nám škodu uhradí. Tak jednoduché to ale není.  více »

Perličky z pojišťoven: Děti si hrály na bezdomovce. Kdy přijede degustátor? - II. díl

14. 05. 2018  00:21  |   II. DÍL: Zkušenoti s pojišťovnami moc veselé nebývají. Na druhou stranu jsme národ vtipálků a tak i z nepříjemných věcí umíme vykřesat nějakou tu špetku humoru a legrace. Kromě možnosti hlasovat ještě v naší Anketě o nejabsurdnější výluku z pojištění přinášíme pár reálných vtipů ze světa pojišťoven více »

Perličky z pojišťoven: Děti si hrály na bezdomovce. Kdy přijede degustátor? - I. díl

10. 05. 2018  00:18  |   I. DÍL: Zkušenoti s pojišťovnami moc veselé nebývají. Na druhou stranu jsme národ vtipálků a tak i z nepříjemných věcí umíme vykřesat nějakou tu špetku humoru a legrace. Kromě možnosti hlasovat ještě v naší Anketě o nejabsurdnější výluku z pojištění přinášíme pár reálných vtipů ze světa pojišťoven více »

Na co si dát pozor u životního pojištění

07. 05. 2018  00:31  |   ANKETA O NEJABSURDNĚJŠÍ VÝLUKU Z POJIŠTĚNÍ: Životní pojištění je pro pojišťovny atraktivní a výnosný produkt. Pro klienty se ale může často jednat o produkt rizikový, který je může stát hodně peněz, přitom ale přinášet minimální přínos. více »

Jak si dát pozor na pojišťovací zprostředkovatele

04. 05. 2018  00:33  |   ANKETA O NEJABSURDNĚJŠÍ VÝLUKU Z POJIŠTĚNÍ: Tentokrát tu máme příběh z trošku jiného úhlu pohledu. Pojišťovák Jarda si moc sympatií nezaslouží. více »

ČAP: Obvodní soud potvrdil platnost produktu životního pojištění

03. 05. 2018  00:24  |   Obvodní soud pro Prahu 2 rozhodl o platnosti produktu Životní pojištění Investice pojišťovny NN. Jako hlavní důvod verdiktu uvedl účelovost namítání neplatnosti smlouvy po mnoha letech jejího trvání, sdělila ČTK Česká asociace pojišťoven.  více »

Slovíčkaření zatím vede v Anketě o nejabsurdnější výluku z pojištění. Hlasovat bude možné ještě šest týdnů

30. 04. 2018  00:45  |   Anketa o nejabsurdnější výluku z pojištění běží na serveru www.BankovniPoplatky.com první měsíc. Na prvním místě se zatím průběžně umístily výluky související se slovíčkařením a popisem obdobných situací, na druhém výluky z hlediska nejednoznačné identifikace a na třetím výluky z neposkytnutí vyčerpávajících informací. více »

Pronajímáte byt? Podívejte se, jaké se vám hodí pojištění

27. 04. 2018  09:00  |   Počet bytů, které jejich majitelé koupili za účelem pronájmu, v posledních letech výrazně vzrostl. Developeři uvádějí, že například v Praze se takto prodá každý čtvrtý byt. Je to dáno i současnou oblibou krátkodobých pronájmů s využitím platforem, jako je Airbnb. více »

Nestihnete včas ukončit pojistnou smlouvu? Máte smůlu

25. 04. 2018  00:40  |   Ukončení platné smlouvy s pojišťovnou není žádná legrace. Při jejím sjednávání vám možná pojišťovací zprostřekovatel či poradce slíbil možnost smlouvu kdykoliv vypovědět. Praxe je však mnohem složitější. Víte, že na výpověď smlouvy máte dánu časově dosti omezenou lhůtu? více »

Obáváte se cukrovky? Její závažné komplikace je možné pojistit

24. 04. 2018  00:57  |   V Česku žije téměř 930 tisíc diabetiků a jejich počet stoupá. Organismus lidí s cukrovkou nedokáže udržet koncentraci glukózy v krvi v normálních mezích, což může vést k poškození tkání a orgánů. více »

Pojďte hlasovat a ukažte pojišťovnám, že vám vadí absurdní výluky

23. 04. 2018  00:12  |   Anketa o Nejabsurdnější výluku z pojištění zahájila svůj první ročník a všichni čtenáři a návštěvníci serveru www.BankovniPoplatky.com mohou rozhodnout o nejabsurdnější výluce z pojištění. více »

Špatná pojistná smlouva se dá změnit, cena pojistky není nejdůležitější

19. 04. 2018  07:47  |   Nechat se správně pojistit činí problém mnoha lidem. Pojistný produkt je poměrně složitý a jakékoliv změny jsou náročné na zpracování. Jak správně k životnímu i neživotnímu pojištění přistupovat, radí odborníci, informoval server iDnes.cz   více »

PRVNÍ KLUBOVÁ je generálním partnerem ankety o nejabsurdnější výluku z pojištění

18. 04. 2018  09:46  |   Server www.BankovniPoplatky.com odstartoval 1. 4. 2018 hlasování v Anketě o nejabsurdnější výluku z pojištění. Od 18. 4. 2018 má anketa také svého generálního partnera, kterým se stala PRVNÍ KLUBOVÁ pojišťovna. více »

Skoro třetina dronů nepřežije aneb hlasujte v anketě o nejabsurdnější výluku

10. 04. 2018  08:53  |   ANKETA O NEJABSURDNĚJŠÍ VÝLUKU Z POJIŠTĚNÍ: Víte, že pojistit si můžete nechat i svůj dron? Třetina dronů prý standardně spadne a klienti žádají pojišťovny o plnění. více »

Asociace: Češi si stále nesjednávají dostatečné pojistné limity

05. 04. 2018  09:00  |   Lidé si nesjednávají dostatečně vysoké limity pojištění ani po čtyřech letech od nabytí účinnosti nového občanského zákoníku. Uvedla to dnes České asociace pojišťoven. Zákoník upravil částky pro odškodnění pozůstalých v případě usmrcení či zaviněných následků na zdraví. více »

Nutnost, nebo zbytečnost? Proč hlásit změnu u povinného ručení dopředu

04. 04. 2018  08:49  |   Zná to nejeden motorista: výročí povinného ručení se blíží a on zvažuje, že se poohlédne po výhodnější nabídce. Pár dnů před koncem termínu zavolá do své pojišťovny a oznámí, že přechází jinam. Dozví se ale, že to nejde, protože změnu musí nahlásit šest týdnů dopředu. Proč? Zdroj: https://finance.idnes.cz/pojisteni-finance-penize-povinne-ruceni-auto-zruseni-smlouvy-pbh-/poj.aspx?c=A180402_111130_poj_kho více »

Pojišťovnám nevěří kvůli špatné zkušenosti dvě pětiny Čechů, vyplývá z průzkumu

03. 04. 2018  00:56  |   Důvodem nedůvěry v pojišťovny je u dvou pětin Čechů špatná osobní zkušenost a stejný podíl lidí má obavy z neuhrazení škody. Vyplývá to ze zářijového průzkumu agentury Ipsos pro portál Zarukomat.cz. Více než čtvrtina lidí také nevěří pojišťovnám kvůli negativním kauzám zveřejněným v médiích. Přesto je 80 procent českých spotřebitelů pojištěno a věří v obecnou užitečnost pojištění. více »

Špatnou zkušenost s pojišťovnou má 43 % Čechů, pojištěných jich je ale 80 %

20. 03. 2018  00:13  |   Důvodem nedůvěry Čechů v pojišťovny je ze 43 % špatná osobní zkušenost. Ze spotřebitelského průzkumu prováděného agenturou IPSOS pro portál Zarukomat.cz, však vyplynulo, že i přesto je 80 % českých spotřebitelů pojištěno a stejné procento věří v obecnou užitečnost pojištění. více »

Výluky na terorismus v pojištění ubyly. Některé ale stále zůstávají

16. 03. 2018  11:32  |   Terorismus řadily pojišťovny dlouhou dobu mezi výluky z plnění ať už v rámci cestovního, nebo životního pojištění. Časy se ale mění a i v tuzemsku působící pojistné ústavy svůj přístup k tomuto riziku, které se bohužel stalo realitou posledních let, upravily. více »

Tisková zpráva: Nová Anketa o Nejabsurdnější výluku z pojištění 2018

15. 03. 2018  11:39  |   Server BankovniPoplatky.com vyhlašuje historicky první Anketu o Nejabsurdnější výluku z pojištění. Od 15. 3. 2018 do 15. 6. 2018 mohou čtenáři serveru nominovat, hlasovat, diskutovat a komentovat v Anketě o Nejabsurdnější výluku z pojištění a rozhodnout o první Nejabsurdnější výluce z pojištění v České republice. více »
1

Sekce obsahuje celkem 33 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti