Koupě či rekonstrukce nového bydlení. Jak ho nejlépe financovat


24. 01. 2020  00:58     Tisková zpráva     komentáře (0)

Mezi novoroční předsevzetí často patří zlepšení kvality bydlení. A to buď formou stěhování, rekonstrukce či rovnou koupě nového bytu nebo zahájení stavby rodinného domku. Financování nové nemovitosti nebo kompletní rekonstrukce ale představují často velký krok a finanční zátěž na mnoho let. Jak se vyrovnat s hypotékou a jak ohlídat rozpočet při samotné rekonstrukci nebo stavbě?

Koupě či rekonstrukce nového bydlení. Jak ho nejlépe financovat
Aby z hypotéky nebyla noční můra
 
Při výběru nového bydlení saháme nejen hluboko do svých úspor, ale často jsme nuceni dopomoci si k vysněné nemovitosti hypotékou. Ta představuje finanční zátěž většinou na pořádnou řadu let. „Nikdy nelze předvídat, co se v průběhu let stane, a proto je vhodné se pojistit právě proti takovým případům, které vedou k neschopnosti hypotéku splácet. Jedná se o chytré řešení, kterým lze za rozumnou cenu dobře ochránit individuální i rodinnou finanční stabilitu ve chvíli, kdy se splácí větší finanční závazky, jako je právě hypotéka," říká Martin Steiner, obchodní ředitel BNP Paribas Cardif Pojišťovna. Pojištění schopnosti splácet totiž chrání před dlouhodobými i krátkodobými riziky, jako je úmrtí či invalidita, pracovní neschopnost nebo ztráta zaměstnání či případy, kdy se musíte starat o své nejbližší.

Kdy sáhnout po úvěru
 
Pokud zvažujete úvěr na rekonstrukci stávajícího bydlení, rozmyslete si, kolik financí budete opravdu potřebovat, a pokud se jedná o rozsáhlejší zásahy, zda nebude výhodnější využít například finance ze stavebního spoření nebo zvolit hypotéku. Spotřebitelské úvěry či rychloúvěry na bydlení bývají zatíženy vyššími úrokovými sazbami, a proto je nutné s nimi nakládat s rozvahou. Také zde je samozřejmě vhodné využít pojištění schopnosti splácet. Vždy také pečlivě vybírejte banku, od které si úvěr pořídíte. Preferujte stabilní a zavedené bankovní domy s širokou nabídkou produktů. 

Ohlídejte si rozpočet rekonstrukce nebo stavby
 
Ve chvíli, kdy přistupujete k samotné rekonstrukci nebo stavbě nového rodinného domku, přichází další část zodpovědnosti a tou je výběr vhodné stavební firmy či dodavatele stavby. Šťastnou rukou při výběru můžete ušetřit nejen značnou část nákladů finančních, ale také časových. A proto pokud chcete bydlet v novém ještě letos, svěřte práci do rukou profesionálům. „Při rekonstrukci či stavbě na klíč odpadají starosti se zařizováním, hlídáním a koordinací prací jednotlivých stavebních profesí, které přenecháte hlavní stavební firmě. Tu můžete kontrolovat i díky transparentnímu účtu, kde přesně vidíte, kolik vás jednotlivé práce i materiál stojí. Systém transparentní dodávky stavby je v ČR úplnou novinkou. Tato služba umožňuje mít celou zakázku pod kontrolou i finančně, přestože zodpovědnost zůstává na straně stavební firmy," říká Jiří Bonk ze stavební společnosti Wirtuuu.


Koupě či rekonstrukce nového bydlení. Jak ho nejlépe financovat

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

38948321120

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

104


ČÍSLO TÝDNE 104 - právě tolik miliard vytvořily banky čistý zisk v roce 2022. Jedná se o rekordní výsledek po hladových letech v době koronavirové krize.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,3550
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,0240
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2670
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,0845
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,1895
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,2500
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,8990
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více