Komerční banka zprovoznila sedmistý bankomat


04. 09. 2012  17:28     tz     komentáře (0)

Počet instalovaných bankomatů Komerční banky překročil hranici 700. V bankomatech KB provedli držitelé karet v prvním pololetí letošního roku bezmála 15 milionů výběrů v celkovém objemu 59 miliard Kč, což představuje téměř 19 % hotovosti vybrané ze všech bankomatů v ČR.

Navýšení počtu bankomatů není jedinou novinkou – klienti mohou nově využívat funkci Oblíbený výběr. Nová funkce bude dostupná v celé bankomatové síti KB v průběhu letošního roku.

 

„Spokojenost a komfort klientů je jedním z našich hlavních cílů. Díky funkci Oblíbený výběr nemusí klienti opakovaně zadávat údaje do bankomatu při každém výběru. Stačí zvolit funkci Oblíbený výběr a bankomat vydá klientovi jím přednastavenou výši hotovosti. Bankomat bude zároveň vědět, zda klient požaduje účtenku či nikoliv. Značné urychlení celé transakce výběru jistě ocení celá řada klientů,“ uvedla Jana Švábenská, výkonná ředitelka pro provoz Komerční banky.

 

Bankomaty Komerční banky mají sofistikovaný systém volby nominálů bankovek. U výběrů do 5.000,- Kč bankomat nevydá dvoutisícikorunové bankovky, ale automaticky zařadí i bankovky nižších hodnot. Například pokud držitel karty vybírá 2.500,- Kč, obdrží dvě tisícikoruny a jednu pětisetkorunu. Při výběru 3.000,- Kč obdrží tři tisícikoruny. „Necelých 200 bankomatů Komerční banky vydává i dvousetkoruny. Tyto bankomaty jsou umísťovány obvykle v blízkosti škol a reflektují tak potřeby nejmladších držitelů platebních karet,“ dodává Jana Švábenská.

 

Bankomaty KB využívají převážně tuzemští držitele karet. Cizinci realizovali přibližně 3 %, v letních měsících 4 % z celkového počtu transakcí. Češi vybírají z bankomatů Komerční banky v průměru 4.460,- Kč, cizinci pak 3.830,- Kč.Komerční banka zprovoznila sedmistý bankomat

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

32237427312

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

223


ČÍSLO TÝDNE - 223 právě tolik hodin stráví malé a střední firmy papírováním. Vše v souvislosti s plněním úředních povinností. To představuje téměř 10 dnů, každý celých 24 hodin. Stačí aby si každý z nás vzpomněl na vyplňování každoročních daňových přiznání a všech příloh a je jasné o čem se mluví. Byrokracie bohužel v České republice nijak významně neustupuje. Průzkum provádí již čtvrtým rokem Liberální institut.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více