Komentované zprávy bank:
Air Bank s Apple Pay a Equa s Google Pay


22. 01. 2020  00:29     Redakce     komentáře (0)

KOMENTOVANÉ TISKOVÉ ZPRÁVY Z BANK:

O čem nás naše banky informují? A jak moc jsou jejich tiskové zprávy zajímavé? Podíváme se na ně trochu veselýma a trochu kritickýma očima. ČTĚTE DÁLE!

Komentované zprávy bank: Air Bank s Apple Pay a Equa s Google Pay
Komentované zprávy nejsou přesnými či seriózními zprávami o krocích bank a jejich náplni. Jedná se o odlehčený komentář a ironizování tiskových zpráv z bank, které jsou často strohé, vážné a banky se v nich rády nekriticky chválí.

Reakce některých zástupců bank na naši novou rubriku svědčí o faktu, že výše uvedený smysl této rubriky zatím nepochopili. Připomínáme, že se nejedná o aktuální zpravodajství, ale o výběr zpráv z předchozího čtvrtletí, které jsou zajímavé ke komentování a zároveň mohou sloužit k hodnocení bank v našem projektu Vstřícná banka.

Tento týden jsme vybrali následující zprávy, které banky vydaly v předchozím čtvrtletí. Čtěte!


Fio banka má 880 tisíc klientů, 25letou historii a chystá novinky


Fio Česká Fio banka se blíží metě 900 tisíc klientů a je v tuzemsku pátou největší bankou. Kromě počtu klientů jí neustále roste i zisk, který ke konci září 2018 činil 745 milionů Kč po zdanění. A to i přesto, že se stále drží své filozofie běžných bankovních služeb bez poplatků. Na tiskové konferenci ohlásila řadu novinek pro nejbližší měsíce i příští rok.

A tuto metu už v době vydání článku výrazně překročila. Teď už se Fio blíží spíše k milionu klientů. K faktu, že je Fio už pátou největší tuzemskou bankou je třeba pogratulovat. Na druhou stranu rychlost příchodu klientů, není vyrovnána s jejich náročností. Fio má výhodu, že přitahuje klienty investory. U dalších nízkonákladových bank se ale jedná často jen o základní služby s nižší přidanou hodnotou. Tyto banky potřebují začít přitahovat bohatší korporátní klienty, aby se mohly i z hlediska objemu úvěrů a kapitálu přibližovat největším bankám v ČR.


Teď už můžete bezkontaktně platit i s Apple Pay


IMG_20191115_131541 Pokud byl v posledních měsících nějaký dotaz opravdu nejčastější, tak to byl bezkonkurenčně ten, jestli budeme mít Apple Pay. Pro všechny milovníky elektroniky s logem nakousnutého jablka a bezkontaktního placení teď máme dobrou zprávu. Dnes Apple Pay spouštíme.

Nebyla by to Air Bank s mnoha jinými vychytávkami, aby nezavedla včas takovou lavinovitou novinku jako možnost platit s mobilem přes Apple Pay. V únoru se dočkali i klienti této banky. Placení mobilem je jak pro Apple, tak Androidy dneska už samozřejmostí a hanba bance, která


Equa bank startuje platby prostřednictvím Google Pay


IMG_20200117_154204 Equa bank právě spustila jednoduché platby prostřednictvím on-line platebního nástroje Google Pay. K zaplacení jednoduše postačí zaregistrovat platební kartu Equa bank do mobilní aplikace Google Pay. Pohodlně platit pak můžete nejen v kamenných obchodech, v eshopech nebo v aplikacích, ale také vybírat z bankomatů.

Ani Equa Bank se nevyhnula povinná inovace a zavedení plateb pomocí mobilních telefonů, které postupně nahrazují používání platebních karet. V prvním čtvrtletí se k této inovaci přihlásily postupně všechny retailové banky působící na tuzemském trhu. Je to jen dobře pro všechny bankovní klienty.


Minulé komentované zprávy bank: Klienti KB si počtou a Sberbank se chlubí čistým ziskemKomentované zprávy bank: Air Bank s Apple Pay a Equa s Google Pay

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

36546083862

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

57


ČÍSLO TÝDNE 57 právě tolik procent Čechů nakupuje pravidelně na internetu. Je to o 18 procent více než v roce 2019, tedy před nástupem koronavirové krize. Zájem o internetové nakupování se bude zvyšovat i nadále.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,4650
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,4380
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,5125
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,7005
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,3715
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,9600
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1456
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více