Komentované zprávy bank:
ČS získala zlatý hattrick a Fio naděluje úroky


15. 01. 2020  00:02     Redakce     komentáře (0)

KOMENTOVANÉ TISKOVÉ ZPRÁVY Z BANK:

O čem nás naše banky informují? A jak moc jsou jejich tiskové zprávy zajímavé? Podíváme se na ně trochu veselýma a trochu kritickýma očima. ČTĚTE DÁLE!

Komentované zprávy bank: ČS získala zlatý hattrick a Fio naděluje úroky
Komentované zprávy nejsou přesnými či seriózními zprávami o krocích bank a jejich náplni. Jedná se o odlehčený komentář a ironizování tiskových zpráv z bank, které jsou často strohé, vážné a banky se v nich rády nekriticky chválí.

Reakce některých zástupců bank na naši novou rubriku svědčí o faktu, že výše uvedený smysl této rubriky zatím nepochopili. Připomínáme, že se nejedná o aktuální zpravodajství, ale o výběr zpráv z předchozího čtvrtletí, které jsou zajímavé ke komentování a zároveň mohou sloužit k hodnocení bank v našem projektu Vstřícná banka.

Tento týden jsme vybrali následující zprávy, které banky vydaly v předchozím čtvrtletí. Čtěte!


Česká spořitelna získala v soutěži Zlatá koruna šest medailí. Zlatý hattrick si odnáší za nejlepší hypotéku, prémiovou kartu Visa Infinite a projekt Nová krev


ČS logo Česká spořitelna uspěla v soutěži Zlatá koruna a za své produkty a služby si odnesla hned tři zlaté medaile – za nejlepší hypotéku, platební kartu Visa Infinite k účtu Erste Premier a firemní úvěr Nová krev. Úspěch slaví také naše dceřiné společnosti - Stavební spořitelna ČS a Penzijní společnost ČS. V kategorii společenská odpovědnost získal stříbrnou medaili projekt zaměřený na finanční vzdělávání dětí Abeceda peněz.

Tři zlaté medaile v soutěži Zlatá koruna jsou skvělý výsledek. Ale stejný výsledek dosáhla například i mnohem menší Air Bank, nebo Fio banka. Je vidět, že menší banky v oblasti inovací a kvality produktů za velkými bankami vůbec nezaostávají. Naopak jim směle a hrdinně konkurují.


Na jaře jsou v Raiffeisenbank štědří…


Reiff logo Předzvěstí jara se už tradičně staly Hypodny u Raiffeisenbank. Zájemci o nový hypoteční úvěr mohou při splnění podmínek od 18. 2. do 28. 6. 2019 po podpisu smlouvy získat mimořádný bonus ve výši 5000 Kč. Banka navíc nabízí sjednání úvěru s pomocí takzvaného vzdáleného hypotečního poradce, díky kterému lze vše řešit z domova.

Že by byli v Raiffeisenbank štědří pouze na jaře? Alespoň tak si lze vyložit název zprávy. Štědrostí rozumí banka mimořádný bonus ve výši 5 tisíc korun. Štědřejší banku jsme tu snad ještě nikdy neměli – míněno ironicky. Ale co si klienti tedy počnou v létě, když už RB tak štědrá není? Má smysl si teď u neštědré banky brát hypotéku, nebo se spíš obrátit na štědřejší konkurenci? Problémem slevových akcí a bonusů, nebo sezónní štědrosti je fakt, že si na ně klienti zvyknou a pak je očekávají i do budoucna. Za standardních neštědrých podmínek se jim pak do sjednávání služby moc nechce.


Fio banka znovu zvyšuje úrokové sazby a zavádí rostoucí pásmové úročení


Fio Česká Fio banka reaguje na rostoucí úrokové sazby na trhu jejich znovunavýšením a zároveň zavádí rostoucí pásmové úročení u spořicích účtů, kdy úrok roste s výší vložené částky. Lze tak dosáhnout až na úrokovou sazbu 0,60 %. Spořicí účet tak nyní nabízí atraktivní úrokovou sazbu při zachování okamžité dostupnosti uložených peněz. Zatraktivnění sazeb se týká i termínovaných vkladů.

I Fio začala už na konci roku 2018 navyšovat úrokové sazby u svých spořících a termínovaných účtů. I když ČNB zvyšovala své úrokové sazby po celý rok 2018 a to dost výrazně, banky začaly reagovat poměrně se zpožděním. Důvodem je i skutečnost, že banky mají stále velké množství hotovosti a spíše hledí kam by mohly investovat a tyto prostředky zhodnocovat, než přijímat další. Je ale zřejmé, že nejen u úvěrů, ale i u spořících produktů začalo docházet ke zvyšování sazeb.


Další komentované zprávy bank: K hypotéce od ČS pojištění zdarma, KB má Apple Pay naleznete zde!Komentované zprávy bank: ČS získala zlatý hattrick a Fio naděluje úroky

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

36546813692

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

57


ČÍSLO TÝDNE 57 právě tolik procent Čechů nakupuje pravidelně na internetu. Je to o 18 procent více než v roce 2019, tedy před nástupem koronavirové krize. Zájem o internetové nakupování se bude zvyšovat i nadále.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,4650
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,4380
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,5125
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,7005
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,3715
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,9600
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1456
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více