Komentované zprávy bank:
Air Bank a Moneta - spojí se, nebo ne?


22. 11. 2019  23:46     Redakce     komentáře (0)

KOMENTOVANÉ TISKOVÉ ZPRÁVY Z BANK:

O čem nás naše banky informují? A jak moc jsou jejich tiskové zprávy zajímavé? Podíváme se na ně trochu veselýma a trochu kritickýma očima. ČTĚTE DÁLE!

Komentované zprávy bank: Air Bank a Moneta - spojí se, nebo ne?
Komentované zprávy nejsou přesnými či seriózními zprávami o krocích bank a jejich náplni. Jedná se o odlehčený komentář a ironizování tiskových zpráv z bank, které jsou často strohé, vážné a banky se v nich rády nekriticky chválí.

Reakce některých zástupců bank na naši novou rubriku svědčí o faktu, že výše uvedený smysl této rubriky zatím nepochopili. Připomínáme, že se nejedná o aktuální zpravodajství, ale o výběr zpráv z předchozího čtvrtletí, které jsou zajímavé ke komentování a zároveň mohou sloužit k hodnocení bank v našem projektu Vstřícná banka.

Tento týden jsme vybrali následující zprávy, které banky vydaly v předchozím čtvrtletí. Čtěte!


Fio banka umožňuje bezkontaktní výběry z bankomatu

Fio Česká Fio banka využívá toho, že si všechny své bankomaty spravuje sama a na přelomu roku na ně začala instalovat bezkontaktní technologii, která klientům umožní vybírat peníze bez toho, aby kartu museli do bankomatu vůbec vložit. Do konce ledna takto vybaví všechny své bankomaty.

S poměrně velkým časovým odstupem od konkurenční Air Bank, která bezkontaktní výběry u svých nových bankomatů zavedla již před mnoha měsíci, umožňuje tuto věc i Fio banka.  Jedná se o velmi bezpečnou technologii, která brání kopírování karet ve čtečkách bankomatů a jejich zneužívání. Fio dokonce přislíbila, že touto technologií vybaví všechny své bankomaty do konce ledna, takže s Fio už jen bezkontaktně.


Air Bank: Chceme spojit síly s Monetou

Air bank Dnes ráno naši akcionáři oznámili předběžnou dohodu ohledně transakce, která by měla vést ke spojení Air Bank, Monety Money Bank a českého a slovenského Home Creditu. Vznikla by tím přední česká banka s 2 miliony zákazníků. Tradičním bankám bychom dál konkurovali pod značkou Air Bank. Naši současní akcionáři by v ní drželi téměř čtvrtinový podíl a byli by tak jejím nejspíš největším akcionářem.

Typicky trochu uspěchaná zpráva spojená s velkými očekáváními, kterou Air Bank vystřelila v říjnu roku 2018. Dnes už víme, že z plánovaného spojení tohoto moc nebude a není. Lidé se už mohli těšit na spojení výhod a předností obou bank a úspěšné splátkové společnosti a místo toho se vlastně vůbec nic nezměnilo. Takto uspěchané zprávy, které nevedou ke kýženému výsledku, by měly banky spíše omezovat.


S Monetou se nakonec nespojíme

Air bank Loni v říjnu jsme vám tady psali, že naši akcionáři jednají s Monetou o možném spojení našich bank pod značkou Air Bank. Včera nakonec oznámili, že jednání s Monetou ukončili a v přípravách na spojení už nebudou dále pokračovat.

Odvolávám, co jsem odvolal, a slibuji, co jsem slíbil. Pamatujete? I tak působí zpráva z konce loňského roku o spojení Air Bank s Monetou a Home Credit a její odvolání o pár měsíců později. Jednalo se přitom o takřka fantastickou zprávu, která by zahýbala s tuzemským bankovním trhem. I to svědčí o tom, že v některých mediálních vystoupení by měly být banky zdrženlivější a nevyvolávat předčasně neopodstatněné naděje.


 Komentované zprávy bank: Air Bank a Moneta - spojí se, nebo ne?

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

36550407177

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

57


ČÍSLO TÝDNE 57 právě tolik procent Čechů nakupuje pravidelně na internetu. Je to o 18 procent více než v roce 2019, tedy před nástupem koronavirové krize. Zájem o internetové nakupování se bude zvyšovat i nadále.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,4650
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,4380
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,5125
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,7005
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,3715
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,9600
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1456
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více