Aktuality v investicích

Druhá polovina roku 2020 na finančních trzích. Padnou ke dnu, nebo porostou?

Benátkami se místo turistů prohánějí delfíni, v nevyčistitelných čínských městech se za pár dní dá najednou dýchat – zelení aktivisté mlčí, Italové zpívají hymny na balkónech a rouška se stává módním doplňkem. V. Putin díky koronoviru opět ukázal na dobře známého vnějšího nepřítele, D. Trump tweetuje, že roušku rozhodně nikdy nosit nebude a A. Lukašenko ani Kim Čong-un ve svých zemích žádnou nákazu rozhodně nemají.

18. 06. 2020

Americký FED začne masivně nakupovat korporátní dluhopisy. Chce nastartovat ekonomiku

Na jedné straně se jedná o jasný signál pro trhy, že FED je skutečně připraven využít vše, aby americkou ekonomiku postavil na nohy. Na druhé straně to může znamenat, že američtí centrální bankéři vidí situaci skutečně pesimisticky a jsou ochotni napumpovat další balík

17. 06. 2020

Americký FED využije vše k podpoře ekonomiky

FED bude také každý měsíc podporovat americkou ekonomiku částkou ve výši 80 mld. USD, přičemž centrální bankéři ujistili trhy, že jsou ochotni použít všechny nástroje k nastartování a následnému zotavení americké ekonomiky.

11. 06. 2020

Koruna prudce posílila. Ale na jak dlouho?

Koruna má za sebou divokou jízdu. Za posledních 14 dní posílila o více než jednu korunu k euru, když se z květnových úrovní nad 27,60 EURCZK, včera dostala až ke 26,50 EURCZK. Silná měna dělá vrásky exportérům, dovozcům naopak hraje do karet.

05. 06. 2020