Garanční systém začne vyplácet vklady klientů Sberbank. Nepropásněte lhůty!


28. 02. 2022  14:09     Miroslav Zeman     komentáře (0)

Garanční systém finančního trhu obdržel od České národní banky oficiální oznámení o neschopnosti Sberbank CZ dostát svým závazkům. Je tak splněna podmínka pro spuštění výplat náhrad vkladů klientů z garančního systému.

Garanční systém začne vyplácet vklady klientů Sberbank. Nepropásněte lhůty!
Co konkrétně pro klienty Sberbank oznámení ČNB o neschopnosti Sberbank CZ dostát svým závazkům znamená?

Výplata náhrad pojištěných vkladů může začít

V podstatě je splněna podmínka pro výplatu náhrad pojištěných vkladů klientům této banky. Banka má dle zákona 7 dnů pro zahájení výplat z fondu pojištění vkladů. Výplaty klientům tedy začnou dne 8. března 2022, kdy garanční systém sdělí oprávněným osobám konkrétní podmínky a termíny vyplácení náhrad.

„Garanční systém navíc před zahájením výplaty zašle všem osobám oprávněným k vyplacení náhrady informační dopis obsahující kromě informací o způsobu výplaty náhrady též informaci o výši náhrady náležející příslušné oprávněné osobě“, sděluje garanční fond ve svém prohlášení.

Náhrady bude vyplácet Komerční banka

Náhrady za pojištěné vklady bude vyplácet Komerční banka, a.s., která je k tomuto úkolu přímo zmocněna. Klienti Sberbank CZ si tak budou moci po dni zahájení výplat vyzvednout v hotovosti na pobočce Komerční banky příslušný obnos. Pokud budou klienti chtít převést náhradu na jiný bankovní účet bezhotovostně, musí bance podat písemnou informaci s ověřeným podpisem, kde uvede číslo účtu na který požaduje částku náhrady převést a další potřebné údaje.

Formulář s informací a žádostí o bezhotovostní převod náhrady naleznete ZDE!

Garanční systém musí zahájit výplatu základních náhrad vkladů nejpozději do 7 pracovních dní od rozhodného dne, tedy nejpozději dne 9. března 2022, výplatu institucionálních náhrad nejpozději do 15 pracovních dnů od rozhodného dne, tedy nejpozději dne 21. března 2022 a výplatu zvýšených náhrad do 4 měsíců od rozhodného dne, tedy nejpozději dne 28. června 2022.

O výplatu náhrady není nutné písemně žádat

Žádný formulář ani formální žádost k výplatě náhrady nepotřebujete. Nárok na výplatu náhrady v základním limitu do 100.000 Euro máte automaticky.

Pokud však splňujete podmínky pro výplatu až dvojnásobné náhrady, například z důvodu prodeje nemovitosti, výplaty vypořádání apod. konkrétní podmínky naleznete ZDE!

pak musíte o výplatu takto zvýšené náhrady zažádat Garanční systém na předepsaném formuláři ZDE!

Nezapomeňte, že zažádat o zvýšenou náhradu můžete nejpozději do dvou měsíců o zahájení výplat náhrad pojištěných vkladů.Garanční systém začne vyplácet vklady klientů Sberbank. Nepropásněte lhůty!

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

23463380224

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

0,2


ČÍSLO TÝDNE - 0,2 právě o tolik se zvýšila ekonomika České republiky v prvním čtvrtletí roku 2024. Jedná se o velmi nízký růst, který se dá nazvat stagnací. Pro odborníky i podnikatele se jedná o zklamání.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,6990
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,8860
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6830
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,2385
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,5515
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,2350
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9623
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více