Finanční gramotnost

Rady a tipy

Nevěra se nevyplácí. Přechod k jinému operátorovi vás vyjde na tisíce

Zákon zrušil většinu původních poplatků a překážek pro přechod klientů k jinému mobilnímu čiinternetovému operátorovi. Přesto se operátoři snaží klienty za odchod ke konkurenci více méněskrytě sankcionoval. Svému operátorovi tak můžete za nevěru zaplatit i tisíce korun. Jen odmontovánípřístroje starého operátora vás vyjde na více než tisíc korun a to není vše.

18. 06. 2024

Platový výměr vás může připravit o tisíce. Plat si sjednejte přímo v pracovní smlouvě.

Platové výměry mohou zaměstnance velmi potrápit. Ze dne na den totiž mohou přijít o velkou část svého dosavadního platu. Jen těžko se lze proti rozhodnutí zaměstnavatele bránit. Pokud je mzda sjednána přímo v pracovní smlouvě, je pro zaměstnavatele závazná.

15. 05. 2024

Server BP vám přeje krásný a úspěšný rok 2024

Přejeme vám za celý tým serveru Bankovní poplatky krásný a úspěšný nový rok 2024, hodně zdraví, spokojenosti a úspěchů. Přejeme vám ať se ve světě financí, práva a finanční gramotnosti neztratíte.

31. 12. 2023

Vánoce 2023. Problémem už nejsou úvěry, ale ceny energií a nástup šmejdů

Zatímco největším problémem Vánoc v minulých letech byl nákup dárků na dluh a neuvážené uzavírání úvěrových smluv, letos je problémem spíše řešení cen energií, zvyšující se aktivita energetických šmejdů a stále vysoká inflace a zdražování.

22. 12. 2023