Finanční gramotnost

Rady a tipy

Milostivé léto umožní nový start. Někteří se zbaví statisícových dluhů

Parlament schválil v červeni tohoto roku unikátní příležitost dlužníkům na nový start a zbavení se drtivé části dluhů. Dlužníkům v určeném období od 28.10.2021 do 28.1.2022 dává možnost vymazat jejich dluhy vůči státu a veřejnoprávním institucím. Symbolem těchto dluhů je nezaplacená pokuta dopravnímu podniku.

24. 09. 2021

Přes bankovní identitu až na katastr nemovitostí

Katastrální úřad zavedl novinku, která mnoho běžných uživatelů vůbec nepotěšila. Aby jste se mohli podívat na vlastníka nemovitosti, musíte se přihlásit a výpis navštívit jako registrovaní uživatelé. Registrace přitom není úpně snadná.

15. 07. 2021

Desatero k dětskému účtu

Patříte mezi rodiče, kteří mají zájem rozvíjet správné finanční návyky svých dětí? Chcete je učit finanční odpovědnosti už od školního věku?  K tomu vám může docela dobře posloužit dětský účet. Proč? Protože dětský účet může sloužit jako prostředek učení se finanční gra

05. 05. 2021

Za co všechno vám v dnešní době může hrozit exekuce?

Říkáte si, že exekuce hrozí jen sériovým neplatičům, kteří dluží vysoké částky například za výživné? A že vám by se to nikdy nestalo? A věděli jste, že na vás může být uvalena exekuce i za nezaplacenou pokutu z knihovny?

26. 04. 2021