Finanční gramotnost

Rady a tipy

Jak a kde reklamovat bankovní služby? Cesta ke spravedlnosti může být dlouhá a drahá

Klintovi banka z důvodu chyby systému strhla platbu dvakrát, v jiném případě bankomat nevydal klientovi hotovost, ačkoliv se strhl výběr z účtu apod. Banka samozřejmě peníze klientům vrátila, ale tato situace vyvolala základní otázku - jak se bránit neoprávněným transakcím banky?  

20. 06. 2022

Rada hypotečního poradce vás může připravit o tisíce. Jana by mohla vyprávět

KAZUISTIKA: Paní Jana využila služeb finančního poradce, kterého jí doporučila její kamarádka. Mělo se jednat o odborníka, který měl Janě poradit, jak zajistit financování pořízení nemovitosti. Nakonec Jana díky "dobrým" radám přišla o tisíce korun ročně.

19. 06. 2022

Milostivé léto 2 schváleno. Přestanou věřitelé a exekutoři mařit splácení jistin?

Poslanecká sněmovna schválila dlužníkům další šanci. Takzvané milostivé léto 2 přinese dlužníkům výraznou úlevu. Dlužníci budou moci ušetřit výraznou část svého dluhu a zbavit se tak svých závazků jen splacením jistiny a jednorázové částky pro exekutora. Tak by to ideál

01. 06. 2022

Odhalujeme dezinformace: Daň z příjmu při prodeji nemovitosti neplatíme z kupní ceny!

ODHALUJEME DEZINFORMACE A MÝTY: Daň z příjmu při prodeji bytu nebo domu neplatíme z prodejní ceny nemovitosti. Mnoho lidí si bohužel myslí opak. Pravdou je, že daň z příjmu se hradí ze zisku při prodeji nemovitosti.

01. 06. 2022