Finanční gramotnost

Koronavirus

Špatné časy restaurací: Tržby s koronavirem klesly o 83 procent.

Tuzemské restaurace trpí. Dva týdny od uzavření se jejich prodeje propadly podle platebních údajů společnosti Edenred o plných 83 procent. Mnohé bojují a vydávají jídla z okének nebo je posílají prostřednictvím rozvážkových služeb, ale čísla ukazují, že odvětví je v historicky nejhorší krizi.  Teď se navíc velká část z nich bojí, že jim definitivně zlomí vaz odliv zákazníků kvůli chystanému stravenkovému paušálu.

06. 04. 2020

Air Bank už stihla zareagovat na vládní moratorium o odkladu splátek.

Air Bank svým klientům odklad splátek u půjček a hypoték umožňuje už téměř dva týdny. V reakci na včerejší rozhodnutí vlády ČR banka zároveň spustila upravenou možnost odkladu splátek u půjček a hypoték podle nových podmínek daných moratoriem. Nově tak mohou klienti pos

03. 04. 2020

Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle odborníků ne.

Panika z koronaviru se dotkla téměř všech aspektů našich každodenních životů - od změny pracovního režimu až po obyčejné placení hotovostí. Jak je to ale s potenciálním přenosem koronaviru prostřednictvím hotovosti?

03. 04. 2020

Při výběrech z bankomatů buďte opatrní

Garanční systém finančního trhu v souvislostí s koronavirovou epidemií radí, aby lidé při využívání bankomatů např. pro vklady a výběry hotovosti dbali co největší opatrnosti a dodržovali nejvyšší hygienické standardy.

02. 04. 2020