Půjčka

Dotaz: Dobrý den, zažádat jsem si o půjčku u nebankovní společnosti byla mi schválená, penize mi na účet přišly 2x , tak jsem jim tam volala a tu jednu sumu jsem poslala zpět. Ale ta stávající půjčka mi z jejich stránek kde se přihlásím byla udána jako splacena přišla mi SMS ze děkuji za splacení úvěru a ja se jim nemůžu vůbec dovolat . Můžu mít z toho nějaký problém? Samozřejmě se budu pokoušet dovolat i následující dny a vyřešit to . Ale i tak se bojím abych z toho ja neměla problém protože mi nepřišel na email splátkový kalendář tím případě ja nevim ani udaje ani datum splatnosti splátky. Děkuji za infoOdpověď:

Dobrý den,

 

je to chyba banky a Vy jste se zachovala podle zákona, anž jste to příp. pvěděla. Protoře jste podruhé peníze poslala bez právního důvodu, tak jste správně zareagovala s tím, že jste je poslala zpět na úřet, ze kterého přišly. Jinak byste se mohla dopustit bezdůvodného obohacení. Byl bych v tuto chvíli v klidu...... máte, co Vám patří, a to, co ne, jste správně vrátila. Vyčkejte a uvidíte.

Co se týká splátkového kalendáře, je povinností banky Vám ho poslat a tzn. i ověřit, že jste ho dostala. Jinak ve smlouvě musí být stanoveny i splátky i I. termín splácení a četnost. Takže potupujte podle smlouvy. Splátkový kalednář je jen přehled na víc, nicméně je to na bance, aby toto zajistila, ne na Vás.Otakar SchlossbergerZobrazit všechny dotazy