Číslo týdne 75


01. 09. 2020  00:44     Miroslav Zeman     komentáře (0)

ČÍSLO TÝDNE - 75 miliard korun. Právě takový výpadek způsobí přístí rok státnímu rozpočtu zrušení superhrubé mzdy a ponechání daňové sazby na 15 procentech. Zaměstnanci si díky tomu polepší o 800 až 4000 korun měsíčně dle výše příjmů. Jedná se o největší snížení daní v historii České republiky.

Číslo týdne 75
Reálně to znamená, že stát ponechá v peněženkách občanů o 75 miliard korun více než letošní rok. Tato suma představuje 1,33 procenta ročního hrubého domácího produktu České republiky. Jedná se tak o výrazné snížení daní, které by se také mělo projevit v žebříčku zemí s nejnižším zdaněním, kde si Česká republika zcela jistě polepší. 

Pokud by lidé tuto sumu utratili a nikoliv ušetřili jak se obávají někteří ekonomové, mohlo by se jednat o velký zdroj pro rozběhnutí ekonomiky po koronavirové krizi. 

Na druhou stranu je stále otázkou, jak bude snížení daní financováno. Buď dojde k úspoře v dalších kapitolách státního rozpočtu, nebo si na snížení daní budeme muset půjčit.

<hr>

Hlasujte v Anketě o nejabsurdnější bankovní poplatek v roce 2020 a pomozte nám ho zrušit ZDE!

Páka poplatkyČíslo týdne 75

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

36053755388

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Česká ekonomika mezičtvrtletně vzrostla o

6,9 %


Podle zpřesněných čísel klesla česká ekonomika meziročně ve 3.Q letošního roku o 5 %, zatímco původní odhady hovořily o poklesu o 5,8 %. Mezičtvrtletně vzrostla o 6,9 %, předchozí odhady ukázaly na růst pouze o 6,2 %. Dnešní čísla jsou tak revizí směrem vzhůru.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více