Číslo týdne 408 000


26. 01. 2021  08:25     Miroslav Zeman     komentáře (0)

ČÍSLO TÝDNE 408 000 právě tolik nových exekucí bylo zahájeno v loňském roce. Oproti roku 2019 se jedná o pokles o celých 18 procent. Počet exekucí tak poklesl i v době koronavirové krize.

Číslo týdne 408 000
Počet exekucí se snižuje již delší dobu. V posledních letech za tím stála zlepšující se ekonomika a rekordní růst platů. Lidé byli schopni bez větších problémů své závazky hradit. U nižších částek dluhů pak nebyl zájem ze strany věřitelů věc dále řešit, a než nařizovat exekuci, tak se raději s částkou své pohledávky rozloučili. 

Podle exekutorské komory je počet nově nařízených exekucí dokonce nejnižší za posledních 11 let. Exekutorská komora přitom nevidí za poklesem exekucí jen lepší ekonomickou situaci dlužníků, ale také omezení výkonu exekucí v době epidemiologických omezení, kdy došlo defakto k paralýze výkonu exekucí. Nicméně v době, kdy se většina exekucí provádí elektronicky, například blokací účtu povinného, nebo zajištěním nemovitostí či příjmů ze zaměstnání, nemá na tyto formy výkonu exekuce pandemická situace výrazný vliv. Tvrzení exekutorské komory by se tak týkalo defakto jen mobiliárních exekucí, které zabavují movitý majetek, zejména zařízení bydliště přímo v místě bydliště povinného. Tyto exekuce jsou však spíse ve výrazné menšině, protože jsou z větší části prodělečné. Jejich smyslem je pouze vytvoření bezprostředního tlaku na povinného dlužníka. 

Vzhledem k ekonomické krizi způsobené pandemií však lze předpokládat v budoucích letech opětovný nárůst počtu nově zahajovaných exekucí.Číslo týdne 408 000

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

6868787623

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Nákupy kartou na internetu nadále potvrdíte u Air Bank i bez aplikace. Připravuje pro vás náhradní řešení


Nedávno jsme vám oznámili, že se začátkem dubna rozloučíme s možností potvrzovat některé nákupy kartou na internetu prostřednictvím samotného opsání číselného kódu z SMS. To pořád platí. Podle směrnice Evropské unie PSD2 to totiž už není dostatečný způsob ověření. Nic se nezměnilo ani na našem doporučení používat k potvrzování mobilní aplikaci My Air, protože je to nejen bezpečnější, ale také o dost pohodlnější způsob. Ostatně proto už většina z vás aplikaci k potvrzování používá.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 26,3470
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,1170
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,7465
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,5755
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,7565
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1800
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,3973
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více