Hypotéky

Rodina Poplatkových: Blíží se konec moratoria na odklad splátek. Co se bude dít dál?

Naše rodina Poplatkových si odložila splácení své hypotéky. Stejně jako ostatní lidé řešíme, co se stane po konci odkladu splátek. Na konci měsíce října končí zákonné moratorium, kdy si mohli dlužníci odložit splátky hypotečních a spotřebitelských úvěrů. Od listopadu tak začne 345 000 dlužníků, včetně rodiny Poplatkových opět splácet. Co tedy bude dál?

25. 09. 2020

Banky na poplatcích vydělaly o téměř miliardu korun méně

Čistý výnos z poplatků a provizí bank v ČR činil 15,4 miliardy korun. Před rokem přitom banky vydělaly na poplatcích 16,5 miliardy korun. Čisté výnosy bank z poplatků a provizí se v prvním pololetí roku 2020 snížil o 0,9 miliardy korun, tedy o 5,5 procenta.

23. 09. 2020

Poskytování hypotečních úvěrů pod drobnohledem

Jaká je realita při poskytování hypotečních úvěrů? Jak je to s úrokovými sazbami, poplatky, vlastními finančními prostředky nebo dobou vyřízení hypotéky? Abychom se to dozvěděli, prošli jsme ve spolupráci s analytickou společností Scott & Rose čtyři tisíce hypoték p

22. 09. 2020

POTVRZENO! Zisk bank v ČR se rekordně propadl. O 19 miliard

Za první pololetí se rekordně snížil čistý zisk bank a spořitelen. Banky přišly o 19 miliard a jejich zisk činil 26,57 miliardy korun. Jedná se o největší pokles zisku finančních ústavů v historii České republiky. Platí, že více klesaly zisky velkých bank, než bank menš

21. 09. 2020

Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

28738961230

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

ČÍSLO TÝDNE

9


Číslo týdne - 9 právě o tolik procent sníží od října tohoto roku největší tuzemský prodejce a výrobce elektřiny ČEZ cenu elektřiny pro domácnosti. Na poklesu cen ušetří tuzemské domácnosti, jako například Poplatkovi několik tisíc korun.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více