Banky plánují nové pobočky, hlavně UniCredit Bank a Česká spořitelna


18. 06. 2012  09:32     čtk     komentáře (0)

Tuzemské banky plánují ještě v letošním roce otevřít desítky nových poboček. Nová obchodní místa otevřou z velkých tuzemských bank zejména UniCredit Bank a Česká spořitelna. Naopak Komerční banka nebo Raiffeisenbank mají podle svých vyjádření hlavní expanzi své pobočkové sítě hotovou. Banky mají po celé ČR přes 2000 poboček.

UniCredit bank letos zatím otevřela dvě standardní pobočky a 10 poboček ve formě franšízy. Do konce roku pak plánuje otevřít tři další standardní pobočky a 32 franšíz. "Celkem bychom měli letos dosáhnout 165 obchodních míst," uvedl mluvčí banky Petr Plocek. Standardní pobočky banka otevírá ve větších městech, franšízové pobočky naopak v městech do 20.000 obyvatel.

Česká spořitelna, největší tuzemská banka podle počtu klientů, chce letos navýšit počet poboček o dalších 14 ze současných 654 poboček. "Do konce roku máme také v plánu zrekonstruovat přibližně 70 stávajících poboček a devět jich přemístit do atraktivnějších prostor," uvedla Helena Matuszná z tiskového oddělení banky.

.

NAJDĚTE SI NEJLEPŠÍ HYPOTÉKU - KALKULAČKA

.

ČSOB v současnosti vyhodnocuje audit svých poboček. Standardně banka otevírá několik nových poboček ročně, nyní jich má 249. Naopak její značka Poštovní spořitelna letos hodlá otevřít 12 nových finančních center a jejich počet zvýšit na 75. "Rozšiřování pobočkové sítě k cílovému stavu okolo 400 poboček jsme prakticky dokončili," uvedla mluvčí Komerční banky Monika Klucová. Obdobně se vyjádřil i mluvčí Raiffeisenbank Tomáš Kofroň. Ke konci loňského roku měla Raiffeisenbank 123 poboček a její plány počítají se zhruba 130 obchodními místy.Banky plánují nové pobočky, hlavně UniCredit Bank a Česká spořitelna

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

32242726620

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

223


ČÍSLO TÝDNE - 223 právě tolik hodin stráví malé a střední firmy papírováním. Vše v souvislosti s plněním úředních povinností. To představuje téměř 10 dnů, každý celých 24 hodin. Stačí aby si každý z nás vzpomněl na vyplňování každoročních daňových přiznání a všech příloh a je jasné o čem se mluví. Byrokracie bohužel v České republice nijak významně neustupuje. Průzkum provádí již čtvrtým rokem Liberální institut.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více