Expobank CZ

Expobank CZ

Expobank CZ a. s.
Ilya Mitelman, předseda představenstva,
Vítězná 126/1, 150 00 Praha 5
Tel.: 233 233 233
E-mail: info@expobank.cz, www.expobank.cz

Kód banky: 4000

Infolinka:+420 844 844 822

Blokace karet: +420 272 771 111

Chcete změnit banku? Využijte kodex mobility.

KODEX BANKOVNÍ MOBILITY

Zisk banky 2018: 201 milionů Kč

Čistý výnos z poplatků a provizí: 52 milionů Kč

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2018


Kvartál
1 2 3 4

Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2017 53,2
Miroslav Zeman

Expobank je bankou malou s omezeným rozsahem služeb a produktů. I přesto však u ní její klienti najdou, co potřebují. Expobank CZ není banka pro každého. Tato banka vám musí sednout a musíte jí přijít na chuť. Připomínáme, že se jedná o bývalou LBBW, která ničím moc výrazně nezaujala. Cílem a hlavním úkolem Expobank CZ je toto napravit a udělat tuto banku něčím výjimečným. Banku vlastní investoři z Ruska. Jedná se tak vedle Sberbank o další banku, kterou ovládají vlastníci z této země.

S čím přišla banka v II. čtvrtletí 2017

V prvním čtvrtletí se banka pochlubila převzetím Srbské banky. A to bylo v podstatě vše s čím banka přišla. Jak na tom byla banka ve čtvrtletí druhém? V každém případě bylo druhé čtvrtletí roku 2017 z hlediska aktivity banky mnohem lepší.

Přestup klientů do nového internetového bankovnictví Expobanking

Od 18. 4. jsme zahájili postupný přesun klientů do nového internetového bankovnictví Expobanking, které nabídne výrazně vyšší uživatelský komfort, nové funkcionality a intuitivní ovládání. Nové internetové bankovnictví plně nahradí aplikaci Expo Direct / Expo Business Direct, která bude k 30. 6. 2017 ukončena. Nové internetové bankovnictví Expobank je skutečně povedené a atraktivní. Je vidět, že se banka poučila z těch lepších stránek konkurenčních aplikací a naopak se snažila vyhnout těm problematickým. Vznikl tak velmi příjemný mix služeb v přehledném prostředí.

Expobank je oficiální partner soutěže Ocenění českých lídrů

Expobank CZ je pro rok 2017 oficiálním partnerem historicky prvního ročníku soutěže Ocenění českých lídrů. Tento projekt představuje a oceňuje výhradně české firmy podnikající transparentně, které mají výborné ekonomické výsledky, vynikající rating a scoring. Do hodnocení postoupilo celkem 1306 českých společností, jež vybral odborný garant soutěže, společnost CRIF – Czech Credit Bureau. Porota vyhlásila ty nejlepší firmy ze všech 14 krajů České republiky. Lídry ty potřebujeme, potřebujeme je jako sůl a Expobank to ví. Expobank sice není lídrem na bankovním trhu, ale snaží se dělat dobře služby které nabízí a které chce klientům poskytovat na top úrovni.

Miroslav Škvára
Peter Michajlov
Olga Ortová Šeflová

Expobank přišla s novým internetovým bankovnictvím, které nabízí vyšší uživatelský komfort, nové funkcionality a intuitivní ovládání. Další novinky banka nepřipravila.

Martina Hedvičáková

Od 18. 4. byl zahájen postupný přesun klientů do nového internetového bankovnictví Expobanking, které nabídne výrazně vyšší uživatelský komfort, nové funkcionality a intuitivní ovládání. Nové internetové bankovnictví plně nahradí aplikaci Expo Direct / Expo Business Direct, která byla k 30. 6. 2017 ukončena.

Bankovní poplatky 2Q 2017 60
Bankovní poplatky.com

Expobank v aktuálním kvartálu neprovedla žádné strukturální změny. Hodnocení v této části neměníme.

Banka v aktuálním II. čtvrtletí poplatkové změny nepřipravila. V tomto kvartále, v dubnu ale například zahájila Expobank postupný přesun klientů do nového internetového bankovnictví Expobanking. Vzhledem k tomu není důvod měnit hodnocení banky ani v této části.

Sazebník nedoznal žádných grafických změn a tak platí hodnocení z předchozího čtvrtletí. Je sice celkem viditelné, co všechno spadá pod balíčkové účty, přesto by mohl být sazebník přátelštější ke klientům. Členění jednotlivých částí uvnitř kapitol je graficky nepřehledné a nevýrazné. V sazebníku se špatně orientuje. Jinak je dostupný jak ve formátu html, tak ve formátu pdf. Pro klienty je také přínosné, že má banka zároveň na stejném místě archív sazebníků (pdf. dokumenty) s přesnými daty změn. Banka také pravidelně dopředu informuje v tiskových zprávách o změnách ve svém sazebníku a k tomu přikládá dokument, kde jsou změny popsány, takže klient ví, jakých služeb se budou týkat. Hodnocení v této části ponecháváme na stejné úrovni jako minule.

Podle Q Reportu Scott & Rose nedošlo k žádným pohybům a tak i nadále u standardního klienta zaplatíme ročně 2.578 Kč. Aktivní klient bude hradit i nadále 5.657 Kč ročně. Hodnocení proto tentokrát neměníme.

Veřejnost 2Q 2017 46.7
Předražena banka, ktera navíc nic moc proti konkurenci nenabízí.

Sazebníky

Pobočky

Bankomaty


Tiskové zprávy Expobank CZ