Mobilita klientů

Změna banky bude rychlejší než kdykoliv dříve. Stačí vyplnit formulář

30. 03. 2017  00:32  |   S novelou zákona o platebním styku dochází k dalšímu urychlení přechodu mezi bankami a snížení související administrativy. Místo současných 15 dnů, bude mít banka na vyřízení přechodu klienta k bance jiné pouze 13 dní. více »

Češi čím dál více upřednostňují menší bankovní domy před velkými

11. 05. 2015  00:21  |   Jak ukázal aktuální exkluzivní průzkum společnosti SANEP, při výběru banky dávají tuzemští klienti stále větší přednost malým a zejména pak českým finančním domům, před největšími tuzemskými bankovními domy. více »

Banku už změnila pětina Čechů, další čtvrtina o tom uvažuje

09. 06. 2014  16:22  |   Podle průzkumu společnosti STEM/MARK vyměnilo v uplynulých letech svou banku za jinou téměř 20 % Čechů. Populární jsou především nové banky, které přišly na trh s levnějšími účty a půjčkami, vyšším zhodnocením peněz nebo s různými inovacemi. Jen k pětici Air Bank, Equa bank, Fio banka, mBank a Zuno už přišlo podle statistik samotných bank více než milion a čtvrt klientů. více »

Chcete snadno zrušit účet? Ne, dostavte se na pobočku! řekne polovina bank!

29. 04. 2014  00:11  |   Zřízení různých typů bankovních produktů pomocí internetu není dnes nic neobvyklého. Pokud chce ale klient zrušit běžný účet, musí se většinou vydat na pobočku. Přes internet, pomocí infolinky nebo e-mailem je účet možné zrušit u čtyř bank, poštou v osmi případech. Šestkrát z toho však s úředně ověřeným podpisem. Vyplývá to z průzkumu agentury Datank v rámci výzkumu Nejlepší banka 2014 a Nejlepší pojišťovna 2014. více »

V posledním roce změnila hlavní banku opět dvě procenta klientů

16. 04. 2014  13:26  |   V posledním roce změnila svou hlavní banku podle lednového průzkumu agentury SC&C dvě procenta klientů. Jde o stejný výsledek jako ve srovnatelném průzkumu SC&C z roku 2011. Aktuální data poukazují na nový trend, kdy si klienti ke své hlavní bance přibírají ještě další banku. Loni tak učinilo 13 procent klientů. více »

Senioři v českých bankách - kolik jich je a mají jim banky co nabídnout? II. část

25. 02. 2014  00:17  |   V minulých týdnech jsme na našem portálu www.bankovnipoplatky.com důkladně analyzovali problematiku vyplácení starobních důchodů v hotovosti prostřednictvím České pošty a alternativním přístupem – zasílání důchodů do banky. V dnešním tematickém pokračování seriálu přinášíme pohled další skupiny bank na tuto problematiku. více »

Senioři v českých bankách - kolik jich je a mají jim banky co nabídnout?

21. 02. 2014  14:22  |   V minulých týdnech jsme na našem portálu www.bankovnipoplatky.com důkladně analyzovali problematiku vyplácení starobních důchodů v hotovosti prostřednictvím České pošty a alternativním přístupem – zasílání důchodů do banky. V dnešním tematickém pokračování seriálu přinášíme pohled další skupiny bank na tuto problematiku. více »

Nenechte se otrávit, při změně banky využijte Kodex mobility

18. 02. 2014  00:17  |   Změnit banku není žádná věda, o tom jsme již několikrát informovali a jistě ještě informovat budeme. Přechodem k nové, lepší bance však nemusí vztah s tou původní skončit. Zvlášť teď, kdy není o dobré nabídky nouze, se vám následující rady mohou hodit. Pokud si nedáte pozor na vaše osobní údaje, banka se vám totiž bude připomínat… více »

Nová výzva pro banky? Lepší práce se seniory a důchody na bankovních účtech!

14. 02. 2014  15:13  |   Jak se zdá ze všech dostupných studií a analýz, demografický vývoj populace je ve všech vyspělých evropských zemích, mezi které můžeme zařadit i Českou republiku, nezvratitelný. Postupné stárnutí populace a prodlužující se věk dožití bude působit nové výzvy nejen ve fiskální politice (kde vzít na výplatu důchodů), ale i v soukromém sektoru, zdravotnickými pomůckami a dopravou počínaje a financemi konče. více »

Nová anketní otázka - podle čeho se rozhodujeme při změně banky?

10. 02. 2014  16:38  |   Přichystali jsme si pro vás novou anketní otázku, která souvisí s naším velmi oblíbeným tématem - mobilitou bankovních klientů. A co nás zajímá? Zajímá nás, na jaké faktory byste při změně banky kladli největší důraz? více »

Nechávají si senioři posílat důchody do českých bank?

07. 02. 2014  13:30  |   V minulém týdnu jsme psali o možnosti přeposílání starobních důchodů na bankovní účty, které Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) umožňuje prostřednictvím standardizovaných formulářů. Protože má z našeho pohledu toto řešení velmi zajímavá pozitiva, tam, kde je to alespoň trochu možné, toto řešení doporučujeme. Jaká je situace na trhu nyní? více »

DOBŘE MÍNĚNÁ RADA! Výplata důchodů na bankovní účet ušetří čas, peníze a hlavně riziko krádeže!

31. 01. 2014  00:06  |   Příběhů o tom, jak lidské hyeny – jinak se nazvat nedají - zneužívají dobroty nebo naivity starobních důchodců a okrádají je o jejich těžce uspořené peníze, většinou určené pro děti nebo vnoučata, bohužel každodenně plní stránky novin a hlavní témata večerních televizních zpráv. Nezdá se, že by tomu mělo být v příštích měsících nebo letech jinak. Existuje způsob, jak se tomu bránit – zařídit výplatu důchodů na účet. Poradíme vám, jak na to! více »

dTest: Snadná změna banky? V Čechách zatím ne.

17. 09. 2013  13:11  |   Ve Spojeném království platí od pondělí 16. září nová pravidla pro změnu běžného účtu. Podobný standardní postup, který maximálně zjednodušuje přechod zákazníka od jedné banky k druhé, bychom potřebovali i v České republice. více »

Alternativy k bankám, 2. díl: Platební styk v zahraniční měně

28. 03. 2013  02:30  |   V minulém týdnu jsme se po delší době vrátili k tématu nazvanému jednoduše „alternativy k bankám“. Člověk je totiž zvyklý automaticky navštívit banku (a platit za bankovní služby) i přesto, že mnohdy existuje u seriózních nebankovních poskytovatelů možnost návštěvu banky substituovat a ještě na tom vydělat… více »

Jak na změnu banky: Vše o Kodexu mobility

01. 11. 2012  15:04  |   Dnes startuje další ročník Ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek... V ní se pokaždé nechávají slyšet tisíce nespokojených bankovních klientů o svých peripetiích s aktuální bankou! Její změna je přitom tak jednoduchá! Máte-li k tomu důvod, nedělejte kompromisy a banku vyměňte okamžitě. Jde o vaše peníze! Můžete přitom využít i náš kalkulátor, který vám pomůže vybrat účet přesně na míru! více »

Kodex mobility z pohledu nejmladší české banky

03. 07. 2012  15:52  |   Air Bank na trhu působí z českých bank nejkratší dobu. Vzhledem k nabídce, s níž se na trhu usídlila, se dalo předpokládat, že k ní budou proudit zejména nespokojení klienti ze stávajících bank, kteří touží po změně. A skutečně se tomu tak děje. I proto bylo pro banku důležité, aby se stala signatářem tzv. Kodexu mobility a usnadnila tak klientům přechod k bance (rozuměj: převod depozit do banky). více »

dTest: Zákazníci zbytečně váhají se změnou banky

19. 06. 2012  10:28  |   Změnit banku nemusí být tak složité, jak se na první pohled zdá. Díky Kodexu mobility stačí vyplnit jeden formulář a nová banka vše zařídí. Průzkum ale dokládá, že jej 90 % spotřebitelů prakticky nezná. více »

Deloitte: Přes čtyři pětiny Čechů je věrných své bance

15. 06. 2012  08:30  |   Češi a Poláci patří v regionu mezi nejkonzervativnější klientelu z hlediska střídání bank. Zatímco v ČR je 17 procent a v Polsku 12 procent zákazníků, kteří v minulosti buď změnili banku nebo mají nyní účty u dvou různých bank, na Slovensku, v Rumunsku a Maďarsku je tento podíl výrazně vyšší. Vyplývá to z průzkumu, který společnost Deloitte uskutečnila ve spolupráci s agenturou TNS Pentor na začátku roku. více »

Jak si sjednat schůzku v bance přes internet? Které banky to umožňují?

24. 05. 2012  15:02  |   Podívali jsme se, jak si lze v jednotlivých bankách sjednat schůzku na pobočce. Je vždy lepší mít domluvený konkrétní termín a být si jistý, že se Vám na pobočce po příchodu hned budou věnovat, než čekat ve frontě, kdy nevíte, jak dlouho vyřizování požadavků každého v řadě před Vámi bude trvat a kdy se začne pracovník banky věnovat právě Vám. více »

Jste v důchodu? V bance se nenechte odmítnout, tvrdí ombudsman. Má pravdu?

18. 05. 2012  04:11  |   Pro banky nejsou senioři u mnohých produktů zajímaví co se profitability týče. Podle názoru ombudsmana na to však nemají právo. Pavel Varvařovský, ombudsman ČR, upozornil, že banky nemohou klientům odepřít některou ze služeb svého portfolia pouze s odkazem na jejich věk. Odkázal se na kauzu muže, jemuž banka odmítla vystavit kreditní kartu s odůvodněním, že je mu přes 70 let. Je to ale spávné uvažování? více »

Kodex mobility? Skvělá věc, pomůže vám snadno změnit banku (ač má své mouchy)

13. 04. 2012  12:41  |   Jak jsme několikrát psali (a jistě to od nás párkrát uslyšíte), Kodex mobility bankovních klientů je parádní věc pera České bankovní asociace, která umožňuje bankovním klientům snadno a efektivně změnit banku. Navzdory tomu, že se jedná o skutečně velmi užitečný nástroj, dle bank stále existuje prostor proto, aby bylo jeho fungování ještě efektivnější. více »

Na vlastní kůži: Jak jsem hledal levnou banku

02. 04. 2012  12:20  |   Minulý rok se v ČR roztrhl pytel s novými bankovními institucemi. Na bankovní trh vstoupilo nškolik hráčů, ať už je řeč o Air Bank spadající pod skupinu PPF, Equa bank – původní Banco Popolare, nebo Zuno patřící pod Raiffeisen Group. více »

Novoroční předsevzetí? Co takhle změnit banku?

18. 01. 2012  15:57  |   Anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek 2011, v jejímž prvním kole právě teď můžete hlasovat na stránkách www.bankovnipoplatky.com, mimo jiné opět ukazuje na významný počet nespokojených bankovních klientů! Změnit banku je přitom tak jednoduché. Máte-li k tomu důvod, nedělejte kompromisy a banku změňte. Jde o vaše peníze! Můžete přitom využít i náš kalkulátor, který vám pomůže vybrat účet přesně na míru! více »

Klienti mají chuť k bankovní mobilitě, ukázaly výsledky ankety BP.com

01. 09. 2011  15:31  |   V uplynulém měsíci mohli čtenáři na webu www.bankoivnipoplatky.com hlasovat v anketní otázce, v níž jsme se jich jakožto bankovních klientů ptali na reakci na nástup nových bank v tuzemském bankovním sektoru. A výsledky plynoucí z více než pěti stovek odpovědí byly překvapivé – 45 % čtenářů přímo odpovědělo, že se k dvojici Air Bank a ZUNO chystá… více »

Anketa BP.com ukázala, že český klient má stále problémy s mezibankovní mobilitou. Čtenáři našeho serveru však jdou proti proudu

03. 07. 2011  12:06  |   Anketní otázka, na níž měsíc odpovídali čtenáři serveru www.bankovnipoplatky.com, řešila jeden z největších problémů tuzemského retailového bankovnictví – málo mobilní klienty, kteří svou nečinností dávají bankám zbraň, a to možnost navyšovat zatížení bankovními poplatky s vědomím, že o klienty nepřijdou. více »

Hlasujte v anketní otázce – jak mobilní jste bankovní klienti?

18. 05. 2011  01:16  |   Český bankovní trh se vyznačuje velmi malou mobilitou bankovních klientů, ze které těží především banky. Klient, který oplývá nechutí změnit banku za jinou, je totiž spořádaný plátce bankovních poplatků. A jak jste na tom se změnou banky vy? více »

Co je to Kodex mobility? Užitečná věc, o které lidé vůbec netuší

05. 01. 2011  00:37  |   Kodex mobility bankovních klientů je užitečná nástroj sloužící ke snadnější změně banky. Bohužel o ní naprostá většina bankovních klientů neví, jak dokládá naše anketa. více »

Co je to Kodex mobility? Užitečná věc, o které lidé vůbec netuší

05. 01. 2011  00:35  |   Kodex mobility bankovních klientů je užitečná nástroj sloužící ke snadnější změně banky. Bohužel o ní naprostá většina bankovních klientů neví, jak dokládá naše anketa. více »

Kodex mobility bankovních klientů – efektivní, ale málo využívaná cesta ke změně banky

20. 12. 2010  00:29  |   Kodex mobility bankovních klientů je znamenitá věc. Dokument z pera České bankovní asociace umožňuje snadnou změnu banky na straně jedné a snižuje administrativní náklady bank se změnou spojené na straně druhé. Nástroj je však stále velmi málo využívaný. V právě probíhající anketě odpovědi 74 procent čtenářů potvrzují, že povědomí o Kodexu mobility bankovních klientů je v populaci velmi nízké – to dokládají i reakce námi oslovených bank… více »

Hlasujte v anketě o Kodexu mobility!

11. 12. 2010  15:23  |   V pravidelných anketních otázkách na www.bankovnipoplatky.com můžete nyní hlasovat v anketě o Kodexu mobility bankovních klientů. více »

Víte která pobočka banky ve vašem městě je nenáviděná? Která je nejlepší? My už to víme!

28. 01. 2008  11:02  |   Již 12 000 čtenářů se zúčastnilo unikátní ankety portálu www.bankovnipoplatky.com „Oznámkuj svoji banku a pobočku“. Anketa se tak stala nejmasovějším objektivním průzkumem v oblasti bank, jejich poboček a jednotlivých služeb. Díky vám čtenářům našeho portálu jsme získali exkluzivní informace o oblíbenosti jednotlivých bank působících na území České republiky a kvality jejich služeb. více »

Přechod k jiné bance má svá úskalí

27. 06. 2007  11:31  |   Změna banky je složitá záležitost, o tom není pochyb. Znamená to ale, že účet měnit nemáme, i když jsme nespokojeni? Nikoliv. Právě naopak, změnou banky dají klienti najevo, že jim není lhostejné, kolik platí za bankovní poplatky, a jak kvalitní služby využívají. Jde jen o to uvědomit si, že změna bankovního účtu s sebou nese řadu úkonů, povinností a také rizik. více »

Změnit bankovní účet není nic jednoduchého

05. 05. 2007  10:09  |   Nespokojenost klientů se zdá být nekonečná, přesto nedochází k hromadnému úprku klientů z jedné banky do druhé. A tak bude i nadále platit, dokud se klienti ve větším počtu nezačnou více zajímat o služby své banky a při nespokojenosti se pak přesunovat mezi bankami, nebudou mít banky naopak důvod měnit svoji poplatkovou politiku. více »

Zafungovala kampaň GE Money Bank?

10. 04. 2007  17:45  |   GE hlásí znatelný příliv klientů, ostatní banky naopak, že u nich nedošlo ke znatelnému úbytku. Tak jak to je? A jak se na poslední aktivity GE dívají klienti, napište nám. více »

Mobilita bankovních klientů (Pro Aktuálně.cz)

15. 02. 2007  09:49  |   Je snadné přejít z jedné banky do druhé? Jaké jsou motivace klientů a překážky přechodu? více »

O změně banky uvažuje polovina klientů (Hospodářské noviny, 11.8.2006)

01. 01. 2005  01:00  |   Článek pro Hospodářské noviny o ochotě a odhodlanosti lidí změnit svoji banku. více »
1

Sekce obsahuje celkem 36 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti