9 z 10 Čechů již může zaplatit prostřednictvím Google Pay


06. 12. 2019  00:23     Tisková zpráva     komentáře (0)

Banky, které podporují platební metodu Google Pay, již pokrývají 90 % české populace. Zaplatit prostřednictvím Google Pay lze také ve více než 10 000 českých e-shopů. Podle průzkumu MasterCard se placení mobilem na všech bezkontaktních terminálech těší stále větší oblibě po celém Česku. Mezi české online obchodníky, kteří platby prostřednictvím Google Pay podporují, patří například Alza.cz, T-Mobile, Knihy Dobrovský, RegioJet a platební brány Global Payments, PayU a GoPay.

9 z 10 Čechů již může zaplatit prostřednictvím Google Pay
Většina obyvatel v Česku může tedy platit o něco rychleji, bezpečněji a moderněji na většině obchodních míst s bezkontaktními terminály po celé republice i na internetu.

Podle studie výzkumné agentury Ipsos Tambor je bezpečnost stále jednou z největších bariér pro širší přijetí alternativních platebních metod, jako jsou například Google Pay nebo Apple Pay. Toto uvedlo 27 % českých respondentů. Díky tomu, že Google Pay při placení nesdílí s obchodníky číslo platební karty ani ho neukládá do telefonu, je dokonce bezpečnější než běžná plastová platební karta. Platbu nad 500 Kč musí navíc uživatel vždy potvrdit odemknutím obrazovky.

cs-CZ blog

Dle výzkumu Ipsos Tambor využívají online kupující ve věku 18-54 v průměru až 4 různé platební metody a jedna třetina z nich nakoupí na internetu aspoň jednou týdně. Ze zprávy výzkumného institutu Baymard, který se zabývá uživatelským chováním na webu, vyplývá, že skoro každý čtvrtý nákupní košík při online nákupech zůstane nezaplacen, protože uživatelé považují nákupní proces za příliš složitý. Google Pay nákup v online obchodech a aplikacích významně zrychluje. Uživatel jen vybere Google Pay jako platební metodu a zaplatí na pouhé dva kliky bez nutnosti pokaždé znovu zadávat číslo karty a cvv kód.

Tato možnost funguje na internetu bez ohledu na to, zda banka daného uživatele Google Pay podporuje či nikoli, a zároveň bez ohledu na typ webového prohlížeče. (Funguje tedy na všech populárních webových prohlížečích jako Chrome, Safari, Firefox nebo Edge). Uživatelé pouze spárují jakoukoli platební kartu se svým Google účtem, a mohou platit například na stránkách obchodníků, jako je Datart, GoOut, CZC, Lékarna.cz, Heureka nebo Aukro, a také v aplikacích od Alzy, T-Mobile, Flixbusu nebo Electroworldu.9 z 10 Čechů již může zaplatit prostřednictvím Google Pay

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

28435539974

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

2139


ČÍSLO TÝDNE - 2139 právě tolik koronavirem nakažených lidí bylo odhaleno v České republice během jednoho dne. Konkrétně středy. Výrazně se tak zvyšuje nárůst nemocných, což bude vést k nepříznivým ekonomickým důsledkům. Jedná se o dosavadní rekord.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více