73. díl - Ideální banka 21. století:
Když vyhrává banka, vyhrává i její klient


09. 10. 2015  00:56     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol za rok 2014 již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Lucka Zahradníková z Univerzity Hradec Králové přišla se zajímavou esejí.

73. díl - Ideální banka 21. století: Když vyhrává banka, vyhrává i její klient
Lucka Zahradníková je studentkou Univerzity Hradec Králové. Do soutěže se přihlásila se zajímavou esejí na téma jak by měla ideální banka vypadat. Celou práci pak charakterizuje použitý slogan "když vyhrává banka, vyhrává i její klient". Práce je poměrně rozsáhlá, ale zajímavá. Ideální banka v podání Lucky by měla být především hodně inovativní, dynamická a empatická. Práce vynesla Lucii Zahradníkové v soutěži dobré 74. místo.

S CELOU PRACÍ LUCIE ZAHRADNÍKOVÉ SE MŮŽETE SEZNÁMIT NÍŽE:

 

"ÚVOD:

V dnešní době existuje velké množství bank, ale ne všechny splňují požadavky svých zákazníků.

Vzhledem k situaci, kterou dnes můžeme pozorovat na českém trhu, kde vládnou jak tradiční banky, tak i mladé banky, které nabízí výhody svým zákazníkům, se přikláním k systému nových moderních bank.

IDEÁLNÍ BANKA:

Může existovat ideální banka? Každý člověk má různé požadavky a  představy o tom, jak by měla vypadat ideální banka a jak by se v různých situacích měla zachovat ke klientovi.

Ze svého úhlu pohledu bych ideální banku charakterizovala tak, aby byla moderní, spolehlivá, flexibilní, dynamická, transparentní, spolupracující a na sto procent s klientem.

Měla by být rychlá, tím se rozumí jednoduchý, ale i zabezpečený přístup k internetovému bankovnictví. Žijeme v informačním věku, takže banka by měla zajistit kvalitní a pravdivý přísun informací svým zákazníkům prostřednictvím srozumitelné a co nejrychlejší formy. Žijeme v uspěchané době a lidi zdržuje číst zdlouhavé články.

Nejnovější trend a způsob šíření informací je dnes prostřednictvím video záznamů, které si lidi na stránkách můžou jednoduše spustit. Je chytré natočit takový záznam, který vyvolá v klientovy emoci a potřebu špičkových produktů nové banky.

Oblíbené jsou také rychlé, jednoduché a aktuální mobilní aplikace pro všechny operační systémy, které zvládneme ovládat intuicí a nemusíme studovat zdlouhavé manuály.

Banka by měla být schopná vyřídit žádosti a dotazy zákazníka téměř okamžitě ( bez podepisování zdlouhavých formulářů či dostavění se osobně na pobočku,....).

            Měla by být flexibilní, schopná přizpůsobit se potřebám klienta. A dynamická k novým trendům trhu a inovacím.

Například jedna z novinek posledních roků je digitální měna. Nejznámější je bitcoin, ale již existuje mnoho dalších měn. Banka by měla být schopná přizpůsobit se i takovéto technologii, protože spousta bohatých lidí tuto měnu využívá. Banka by měla potencionální zákazníky.

Další důležitý bod je transparentnost činností banky, protože průhlednost v dnešní době zvyšuje důvěryhodnost firem. Což například znamená mít daná pravidla, co se s klientem stane v určité situaci, spočítat mu procenta z úroků z uložených peněz na účtu.

Spolupracující banku ocení spousta zákazníků.

Banka by měla vytvářet dlouhodobé vztahy s klienty. Měla by se snažit vytvořit příjemné prostředí a přátelsky jednat, aby se klienti cítili pohodlně a  důležitě.

Speciální služby udělají banku také zajímavější pro specifické skupiny klientů. Podpora podnikatelů a programy pro začínající podnikatele, jako například nízké úrokové sazby u podnikatelských úvěrů, finanční odměny  a flexibilní možnosti za včasné splácení úvěrů. Motivace Mladší generace klientů, například vysoké úročení vkladů. Peníze, které si studenti vydělají a vloží na spořící účet, by jim mohly vydělat další peníze. Odměna za přivedení nových klientů. Když klient přivede nového zákazníka dostane vedení účtu zdarma a další výhody, například nějaký dárek.

Banka musí řešit i otázky ohledně mezilidských vztahů. Měla by si pečlivě vybírat své zaměstnance a školit je podle nejnovějších trendů. Naučit je psychologii lidí, aby dokázali jednat s různými povahovými typy osobností a dokázali se přizpůsobit, což je nesmírně důležité při vyjednávání a uzavírání smluv. Dbát stoprocentně na klienta.

ZÁVĚR: 

Cíl klienta:

Vybrat si ,,Ideální banku‘‘,  která má integritu, stojí si za tím, co dělá. Nabízí vysokou úrokovou sazbu, odměňuje spravedlivě a dodržuje pravidla, která stanovila.

Cíl banky:

Banka, díky své důvěryhodnosti na trhu, získává více potencionálních zákazníků, a tím větší tok peněz takzvaný cashflow.

Peníze dále investuje do ekonomických aktiv, tím má větší zisk a je schopna nabízet kvalitnější, bezpečnější a výhodnější servis a služby svým klientům.

Vzkaz, který by měla dávat lidem je výhra = výhra v anglickém jazyce win = win.

Heslo: ,,Pojďte k nám, přiveďte další a my Vás odměníme. Protože když naše banka vyhrává, tak Vy vyhráváte s ní.‘"

ZÚČASTNĚTE SE NOVÉHO ROČNÍKU SOUTĚŽE STUDENTŮ - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ A VYHRAJTE CENY V HODNOTĚ DESÍTEK TISÍC KORUN! PRAVIDLA A PODMÍNKA NALEZNETE ZDE!

idealni-banka-201573. díl - Ideální banka 21. století: Když vyhrává banka, vyhrává i její klient

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

39319983024

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

104


ČÍSLO TÝDNE 104 - právě tolik miliard vytvořily banky čistý zisk v roce 2022. Jedná se o rekordní výsledek po hladových letech v době koronavirové krize.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,4710
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,3010
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2975
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,2280
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,4065
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,3200
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9197
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více