70. díl - Ideální banka 21. století:
Ideální banka. Nízké poplatky, upřímnost, přehlednost


28. 09. 2015  00:33     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol za rok 2014 již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Andriy Melnyk z Anglicko - Českého gymnázia Amazon popisuje ideální banku v zásadě třemi slovy.

70. díl - Ideální banka 21. století: Ideální banka. Nízké poplatky, upřímnost, přehlednost
Andriy Melnyk je studentem Anglicko - Českého gymnázia Amazon. Jeho ideální banka by měla odpovídat třem základním výrazům:

1) nízké nebo žádné poplatky

2) upřímnost ke klientům

3) přehlednost - jak internetových stránek, tak i internetového bankovnictví apod.

Ideální banka, pokud se tak chce nazývat musí podle Andriy Melnyka splňovat všechna tři kritéria a to pokud možno co nejlépe. Nízké či nulové poplatky jsou dne u některých bank již téměř samozřejmostí, na upřímnosti ke klientům a přehlednosti však musí banky ještě určitě zapracovat.

NYNÍ SE SEZNAMTE S CELOU PRACÍ ANDRIY MELNYKA NÍŽE:

"Ideální banka by měla splňovat několik bodů, o kterých se rozepíšu.

            - Nemít absurdní poplatky

            - Soustředit se na komunikaci s klienty

            - Využívat moderní technologie

Drtivá většina bank má poplatky za téměř všechno. Poplatky za vedení účtu. Poplatky za to, že klient stanoví svůj účet v jiné měně, než CZK, napříkad v EUR. A především poplatky za to, že si klient vybírá SVOJE peníze. Ideální banka by měla následovat například banky německé nebo rakouské. Není divu, že veliké, nadnárodní firmy vedou své účty právě tam. Jelikož pracují a vedou účetnictví právě v mezinárodní měně EUR, tak je pro ně nevýhodné mít konto u nás, protože není vůbec výhodný kurz a zbytečně by přicházely o určité procento.

Ideální banka by se měla snažit informovat lidi a být ke svým klietům upřímá a ne je vést do propasti. Jistě, je to jejich chyba, že nejsou dostatečně pozorní, ale nemyslím si, že je potřeba topit lidi. Žádné smlouvu upravující informace napsané s hvězdičkou, které jsou ve smlouvě téměř neviditelné. Neposkytovat úvěry lidem, kteří nemají šanci splácet vysoké úroky, případně úroky snížit a udělat je přívětivější.

Téměř všechny banky mají internetové bankovnictví, ale často je stránka nepřehledná a nelogicky organizovaná. Proto by měla investovat do vzhledu svých webových stránek, aby vypadaly moderně, jelikož student jako já na takové věci hledí. Ostatně se tím banka sama reprezentuje. Aplikace do chytrých telefonů (do všech OS), které budou taktéž přehledné a ideálně bez závad.

Také bych uvítal jedno obecné číslo účtu, aby měl klient pouze JEDNO číslo a případně pouze jiný kód banky, kdyby měl klient účet ve více bankách."

ZÚČASTNĚTE SE NOVÉHO ROČNÍKU SOUTĚŽE STUDENTŮ - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ A VYHRAJTE CENY V HODNOTĚ DESÍTEK TISÍC KORUN! PRAVIDLA A PODMÍNKA NALEZNETE ZDE!

idealni-banka-201570. díl - Ideální banka 21. století: Ideální banka. Nízké poplatky, upřímnost, přehlednost

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

39228458048

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

104


ČÍSLO TÝDNE 104 - právě tolik miliard vytvořily banky čistý zisk v roce 2022. Jedná se o rekordní výsledek po hladových letech v době koronavirové krize.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,4450
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,3010
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2950
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,2280
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,3725
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,3000
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9148
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více