67. díl - Ideální banka 21. století:
Ideální banka má mít sociální cítění


31. 08. 2015  00:22     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol za rok 2014 již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Vladislav Braha chce u své ideální banky sociální cítění.

67. díl - Ideální banka 21. století: Ideální banka má mít sociální cítění
Vladislav Braha je studentem Univerzity Hradech Králové. Jeho práce a nápad mu vynesly krásné 67. místo z celkových 172 odevzdaných prací. Vláďa sází spíše na jednoduchost. Ideální banka je prostě banka, která se stará o naše peníze. Její prezentace by přitom měla být vstřícná a přiměřená, a neměla by postrádat originálnost a vtip či roztomilost. Samozřejmostí je využívání internetových služeb a minimální poplatky.

CELOU PRÁCI VLADISLAVA BRAHY SI MŮŽETE PŘEČÍST NÍŽE:

"Nevím jak Vám, ale mě se pod tímto pojmem vybaví finanční ústav, který se stará o moje peníze. Nic víc. Ideální banka by tedy nepotřebovala žádní agresivní reklamní prostředky v podobě neodbytných podomních prodejců telefonních operátorů apod. Měla by se prezentovat svojí kvalitou, nikoliv dotěrností.

             S ideální bankou souvisí i její ideální prezentace. Ta by měla být na očích, ale neopakovat se dokola a do zblbnutí, měla by se obnovovat a nevzbuzovat v potencionálních klientech averzi, jen jak zazní opět stejná reklama. Reklama se dá považovat v očích diváka za přijatelnou pouze, když má jednu z těchto věcí: nápad, vtip, roztomilost. V ostatních případech má spíše opačný efekt, ačkoliv špatná reklama, taky reklama že?

            Ideální banka by měla mít „sociální cítění“ a umožnit například lidem v tíživé finanční situaci odbornou pomoc, která by mimo jiné obsahovala odložení splátek za hypotéku. Zde by tak mohla banka zaujmout svoji pozitivní roli. Vždyť ona ví o finanční situaci svých klientů mnohdy více než oni samotní.

            Osobně si také myslím, že banka by neměla chtít po svých klientech žádné poplatky za standartní úkony, jako jsou převody peněz, vedení účtu, výběr z bankomatu, vydání platební karty a jiné, na hlavu padlé, poplatky. Přeci jen já, jakožto její klient, ji svěřuji své peníze, které ona může investovat do svých projektů a vydělávat z nich peníze. S tím souvisí minimální výše pohybu na účtu. Copak jsou klienti s nižšími příjmy podřadní, a tím pádem pro banku nezajímaví?

            Banky by také mohli zpříjemnit mnohdy nekonečné čekání na jejich pobočkách. Komfortní židle jsou sice fajn, ale rozšíření např. ve formě časopisů, nebo free Wi-Fi by klienti jistě ocenili.

Také způsob ověřování pravosti majitele by se měl zjednodušit např. na otisk prstu. Proč si v současné době musíme pamatovat kupu hesel, z nichž každé má několik znaků, číslic a písmen a nejlépe každé jiné?

V neposlední řadě by měla být banka nástrojem k užitku, ne starosti navíc."

ZÚČASTNĚTE SE NOVÉHO ROČNÍKU SOUTĚŽE STUDENTŮ - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ A VYHRAJTE CENY V HODNOTĚ DESÍTEK TISÍC KORUN! PRAVIDLA A PODMÍNKA NALEZNETE ZDE!

idealni-banka-2015

 67. díl - Ideální banka 21. století: Ideální banka má mít sociální cítění

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

39321688704

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

104


ČÍSLO TÝDNE 104 - právě tolik miliard vytvořily banky čistý zisk v roce 2022. Jedná se o rekordní výsledek po hladových letech v době koronavirové krize.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,4710
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,3010
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2975
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,2280
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,4065
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,3200
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9197
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více