57. díl - Ideální banka 21. století:
Ideální banka vám poradí ve všem


10. 07. 2015  00:20     Redakce BP     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol za rok 2014 již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Denisa Jiroutová popsala ideální banku jako komplexního poradce a poskytovatele bankovních služeb zdarma.

57. díl - Ideální banka 21. století: Ideální banka vám poradí ve všem
Denisa Jiroutová je studentkou Střední průmyslové školy sdělovací techniky. Její práce jí vynesla velmi dobré 57. místo, z celkových 172 prací. Ideální banka v podání Denisy Jiroutové bude komplexním rádcem a poskytovatelem. V bance v podstatě najdete vše, co potřebujete, včetně soutěží o hodnotné ceny, banka vám pomůže vybrat byt či dům, zavede novomanželské půjčky s nízkým úrokem a velkou část služeb získáte u této banky zcela zdarma, nebo jen za symbolický poplatek. 

Ideální banka v podání Denisy bude mít i sociální úkoly a bude podporovat například mladé rodiny, sociálně slabé nebo studenty. Banka bude součástí společnosti a bude se na jejím fungování také podílet.

SEZNAMTE SE NYNÍ S CELOU PRACÍ DENISY JIROUTOVÉ V NÁSLEDUJÍCÍM TEXTU:

"Až v roce 2020 přijdu do banky, kde budu mít otevřený svůj účet. Tak si představuji příjemné prostředí, plné pestrých barev, které se zde budou vyskytovat. Dále lidé oblečeni ve stejnokrojích a přepážky s čísly a odbavením jako na letišti. Příjemní mladí lidé- ať muži či ženy s milým a vstřícným přístupem k práci. Nabídli by mi občerstvení – ať kávu, čaj či džus a pak přistoupili k mým požadavkům.

Placení kartou bude v obchodech samozřejmostí a také nákupy s 30 denní lhůtou po splacení bez navýšení, též placení složenek, fakturou formou internetového bankovnictví přístupného z domova. Snížení penze za zprostředkování úvěru a vedení úvěrového účtu zdarma. Při splácení v termínu různé bonusy a nabídky slev na půjčky, aby to lidi motivovalo ke správnému a řádnému splácení. Též odměny a soutěže o to, aby lidé, kteří často využívají služby banky, se mohli zúčastnit soutěže a vyhrát tak byt, auto či pozemek. Aby banky radili s výběrem nemovitostí a měli přehled o všech developerských plánech různých stavební ch společností a nabízeli klientům výhodné a dostupné hypotéky. V případě kontokorentního účtu půjčky do vyšších částek s cílem splácení na 1 rok, ale třeba až 10 let. Také opět zavedení novomanželských půjček s nízkou úrokovou sazbou a při narození dětí sleva z vypůjčené částky.  Takzvané startovací balíčky pro rodiny s dětmi, aby mladí mohli zajistit rodiny a ne se bát, že přijdou o práci a nebudou moci splácet vysoké poplatky bance. 

Možná, že je to jen utopie, ale všichni musí spolupracovat, ať banky či lidé, co si půjčí peníze. Lidé musí být vděčni za půjčku a vážit si toho, kdo jim půjčí. Řádně splácet a ne neplatit, aby se nedostali do dluhové pasti, ze které pak není úniku.  V každé pobočce by měl být poradce a radit lidem, ale tak, aby v zájmu všech stran řekl, kdo si může půjčit a zda má půjčka smysl nebo ne. Aby nedocházelo k insolvenčním řízení, a nemuseli naléhat na dlužníky. Aby realitní společnosti byly zrušeny a nahrazeny bankou, ve které by vše řídila a měla peníze pod kontrolou."

ZÚČASTNĚTE SE NOVÉHO ROČNÍKU SOUTĚŽE STUDENTŮ - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ A VYHRAJTE CENY V HODNOTĚ DESÍTEK TISÍC KORUN! PRAVIDLA A PODMÍNKA NALEZNETE ZDE!

idealni-banka-201557. díl - Ideální banka 21. století: Ideální banka vám poradí ve všem

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

39325243440

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

104


ČÍSLO TÝDNE 104 - právě tolik miliard vytvořily banky čistý zisk v roce 2022. Jedná se o rekordní výsledek po hladových letech v době koronavirové krize.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,4710
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,3010
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2975
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,2280
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,4065
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,3200
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9197
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více