56. díl - Ideální banka 21. století:
Nikol Hájková by šla cestou zlepšování současných služeb


06. 07. 2015  00:02     Redakce BP     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol za rok 2014 již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Nikol Hájková by chtěla zlepšovat již nyní fungující bankovní služby.

56. díl - Ideální banka 21. století: Nikol Hájková by šla cestou zlepšování současných služeb
Nikol Hájková je studentkou Univerzity Hradec Králové. Její poměrně rozsáhlá práce jí vynesla 56. místo. Soutěžní práce v podstatě nic nového ani převratného nepřináší. Nikol vidí Ideální banku v roce 2020 jako banku, která spíše zlepší a zkvalitní již fungující bankovní služby.

Úvaha Nikol je logická. Rok 2020 je v podstatě za dveřmi a je velmi nepravděpodobné do té doby vyvinout a zavést nějaké nové a převratné služby. Banky tedy půjdou dle názoru Nikol spíše cestou zkvalitňování služeb a produktů, které již dnes banky nabízejí. Je třeba je už pouze vypilovat, stejně jako přístup bank ke klientům.

Celou práci Nikol Hájkové si můžete přečíst i sami v následujícím textu:

"Jak má vypadat ideální banka v 21. století? Toť otázka, na kterou je možné velice rychle a jednoduše odpovědět, aspoň já mám na tohle téma jasno, ale realizovat v praxi stále rostoucí nároky klientů, již tak jednoduché není.

Celé lidstvo a veškerá lidská činnost prochází neustálým vývojem, a jak se říká „vše souvisí se vším.“ Je snadné představit si ideální banku budoucnosti, ale víme my, jak se bude dále vyvíjet svět technologií a internetu, který stále posouvá hranice a zdali budeme ještě potřebovat v budoucnosti fyzické peníze nebo zda bude vše fungovat bezhotovostním stykem? Jestli vůbec budou potřeba banky jako „domy“ nebo jestli již budou jen internetové banky, kde budeme vše vyřizovat z klidu domova.

Nebudu tolik předbíhat a zůstanu v době, kdy je myslím možné změnit dost zásadních věcí, které by mnoha lidem zpříjemnily život. První otázka, která mě na téma banka napadá, zní, proč je na tuzemském trhu takový počet bank a tolik úplně nesmyslných poplatků? Jak si má průměrný český občan podle svého nejlepšího svědomí vybrat z tolika bankovních subjektů „ideální banku?“ Podle čeho se má rozhodnout, když všechny hlásají ve svých svérázných reklamách, že ony jsou tím nejlepším produktem. Ale skutečnost je bohužel jiná. Lidé slepě uvěří, nechají hospodařit banku se svými úsporami, která v lepším případě klienta zcela úmyslně a lstivě „vodí za nos“ a připraví o finance a v tom nejhorším případě zkrachuje a klient dokonce o peníze zcela přijde.

Ano všichni chceme vydělávat a mít spoustu peněz, ale vše má své hranice. A když někomu svěřuji své peníze, doufám, že s nimi naloží tak, jak slíbí. Ano jsme upozorněni přečíst si a pak podepsat! Ale dá se přečíst co je důmyslně schované drobnými nápisy na samé hranici viditelnosti a čitelnosti? Zejména výše RPSN. Jestliže banka maskuje určité skutečnosti, je nasnadě mít se na pozoru. Proto chtějme banku, která nám zajistí komfort a upřímné jednání. Já takovou banku chci a začala bych u poplatků. Ty pro banku znamenají obrovský zdroj příjmů, ale proč v takové výši a za vše? Myslím si, že to vůbec není nutné. Klient bance peníze svěřuje a měl by za to platit? Nesmyslné! Takže úplně přehodnotit sazebník poplatků za určité finanční operace.

Dále v souladu s internetem zjednodušit a urychlit bankovní operace. Do povědomí se již dostala internetová banka, která je zcela určitě přínosem pro pracovně vytížené klienty. S tím souvisí elektronické výpisy, samozřejmě zdarma. Dále by se měla urychlit realizace plateb mezi bankami a na účtech, myslím, že tady jsou stále rezervy. A také prezentace bankovních produktů není na nejvyšší úrovni, zde také chybí důležité informace, banka se spíše snaží klienta ohromit a zlákat. Myslím, že by mě také zajímalo hospodaření banky, do které vkládám své finance. Pravidelný výpis by určitě nebyl problém a důvěra by se jistě prohloubila.

A na závěr chci také zmínit kreditní karty a bankomaty a jejich zneužívání.  Myslím, že v jednadvacátém století by zcela mohly vymizet PINy, které jsou tak lehce zneužitelné. V době počítačů a internetu by se totiž mohli klienti ke svým úsporám dostat pouhým otiskem ruky nebo třeba jen otiskem palce, který se už tak snadno nebo vůbec zneužít nedá.

Ideální banka 21. století by měla být rychlá, pravdivá, výhodná pro obě strany, komfortní, pokroková… Tak se nechme překvapit co nám 21. století přinese."

ZÚČASTNĚTE SE NOVÉHO ROČNÍKU SOUTĚŽE STUDENTŮ - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ A VYHRAJTE CENY V HODNOTĚ DESÍTEK TISÍC KORUN! PRAVIDLA A PODMÍNKA NALEZNETE ZDE!

idealni-banka-201556. díl - Ideální banka 21. století: Nikol Hájková by šla cestou zlepšování současných služeb

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

24908453744

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

0,2


ČÍSLO TÝDNE - 0,2 právě o tolik se zvýšila ekonomika České republiky v prvním čtvrtletí roku 2024. Jedná se o velmi nízký růst, který se dá nazvat stagnací. Pro odborníky i podnikatele se jedná o zklamání.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,9680
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,3520
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,7710
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,5140
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 26,1100
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,2950
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,0165
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více