54. díl - Ideální banka 21. století:
Ideální banka by měla mít otevřeno o víkendu


29. 06. 2015  00:20     Redakce BP     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol za rok 2014 již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Lukáš Lehký z UHK by rád viděl ideální banku otevřenou i o víkendu.

54. díl - Ideální banka 21. století: Ideální banka by měla mít otevřeno o víkendu
Lukáš Lehký je studentem Univerzity Hradec Králové. Jeho práce mu vynesla velmi příjemné 54. místo. Hlavní představou ideální banky je pro Lukáše banka s příjemným vzhledem, dobrým prvním dojmem, příjemným personálem, nadstandardním vybavením poboček a velmi přehlednými a profesionálními internetovými stránkami. Velkou výhodou ideální banky by měl být i fakt, že bude mít otevřeno i o víkendu. Právě víkend je dle Lukáše dobou, kdy mají lidé čas vyřizovat i bankovní či finanční otázky. Už jen proto, že nemusí chodit do práce.

Jak si tedy Lukáš představuje svou ideální banku, zjistíte v dalším textu: 

"Dle mého názoru by ideální banka měla působit dobře už jen dle budovy, ve které sídlí. Budova, kde se banka nachází, by měla být dobře viditelná a postavena na místě, kde ji lze dobře najít. V blízkosti budovy by měly být ukazatele, které by klienta dovedly přímo do banky.

Jak se říká, nejdůležitější je první dojem. Proto by už při vstupu do budovy měla banka působit příjemně, např. příjemným vzhledem nebo třeba i příjemným personálem, který by stál u vchodu a pomáhal a radil lidem, kteří si s něčím nevědí rady, nemohou něco najít. Dále bych ocenil i příjemnou čekárnu, především pohodlné sedačky. K dispozici by mohl být například i nějaký ten druh zábavy, ať už něco na čtení, přehrávače a sluchátka na poslech a nebyla by špatná ani televize, ať už s denním programem nebo nějakým filmem. Ocenil bych i občerstvení a něco k pití, klidně i menší bufet. V prostoru banky by se měla udržovat příjemná teplota, ne příliš teplo. Čekací doba na vyřízení žádosti by neměla být příliš dlouhá.

Samozřejmostí každé banky by měl být také příjemný a dobře vzdělaný personál. Je důležité, aby zaměstnanci působili dobře, nebyli otravní, měli by mít dostatek informací o daném požadavku a problému klienta a nesnažili se klienta přemlouvat k nějaké výhodné nabídce, neměli by klienta zatěžovat něčím jiným. V neposlední řadě bych také ocenil mladý a příjemný vzhled zaměstnanců.

Dále bych se zmínil o bankomatech. Věc, kterou bych ocenil u každé banky, je ta, že by se dalo vybírat ze všech bankomatů bez poplatků, tj. použít bankomat jiné banky a neplatit žádné poplatky. Tímto by se dali omezit náklady bank za nevyužívané bankomaty. Také bych bankomaty postavil tak, aby byly vestavěné nebo uschované v nějaké malé budově, kam se lze dostat jen přes čip na bankovní kartě, aby se snížilo riziko krádeže peněz pří odchodu od bankomatů. U některých bankomatů jsem toto viděl a v tomto trendu pokračoval nadále a dal si to za standart.

Co bych dále zmínil a co bych u banky také změnil, je chod banky o víkendech. Často si potřebuji vyřídit něco v bance právě o víkendu, protože jsem třeba mimo město a skutečnost, že si nemohu zajít do své pobočky a jsem nucen jít na centrální pobočku, která není ve všech městech. Dále bych určitě ocenil komplexní služby internetového bankovnictví, nebyl bych nucen vyhledávat pobočky.

Zmíním se ještě o internetovém bankovnictví. Jelikož má spousta lidí zkušenosti s tím, že nemohou na internetu při vyřizování svých finančních operací něco najít, byl bych rád i za příjemný a jednoduchý vzhled webových stránek banky a jejich online podporu 24h denně. Vyřizování na internetu by mělo být pro klienta ne příliš náročné, měl by mít pocit, že citlivá data jsou na jeho účtu v bezpečí, samozřejmostí je dokonalá ochrana na 200%. Už při domovské stránce by měly být dobře viditelné kontakty pro okamžitou pomoc klienta, např. při odcizení bankovní karty."

ZÚČASTNĚTE SE NOVÉHO ROČNÍKU SOUTĚŽE STUDENTŮ - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ A VYHRAJTE CENY V HODNOTĚ DESÍTEK TISÍC KORUN! PRAVIDLA A PODMÍNKA NALEZNETE ZDE!

idealni-banka-201554. díl - Ideální banka 21. století: Ideální banka by měla mít otevřeno o víkendu

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

39317420384

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

104


ČÍSLO TÝDNE 104 - právě tolik miliard vytvořily banky čistý zisk v roce 2022. Jedná se o rekordní výsledek po hladových letech v době koronavirové krize.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,4710
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,3010
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2975
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,2280
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,4065
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,3200
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9197
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více