53. díl - Ideální banka 21. století:
Na prvním místě je běžný účet, na druhém pak image


26. 06. 2015  00:02     Redakce BP     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol za rok 2014 již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Kristýna Kutáčová z Hotelové školy a Obchodní akademie Havířov vidí základ nabídky ideální banky v jejím běžném účtu. 

53. díl - Ideální banka 21. století: Na prvním místě je běžný účet, na druhém pak image
Kritýna Kutáčová je studentkou Hotelové školy a Obchodní akademi Havířov. Její práce jí vynesla velmi dobré 53. místo. Připomínáme, že celkový počet soutěžících představoval číslo 172.

Kristýna vidí vzor pro ideální banku v současné Air Bank. Tato banka se svým pojetím, image či přístupem ke klientům velmi blíží ideálu ideální banky v tak blízké době jako je rok 2020. Pokud by na sobě Air Bank ještě dobře zapracovala, mohla by se skutečně stát dle názoru Kristýny jednou z nejúspěšnějších bank na tuzemském trhu.

Co nám tedy Kristýna řekla o své představě ideální banky?

"IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ

Mluvíme tady o inspiraci?

Po přečtení vítězné práce loňského roku od Jana Vrabce jsem byla dosti zklamaná. Jistě se ptáte proč? Říkala jsem si, vždyť tohle jsem chtěla použít já! Naneštěstí takto dnešní svět nefunguje. Boduje ten, kdo přijde dříve s něčím výjimečným a konstruktivním. Což, jak se postupem času ukazuje, se této bance daří. Díky tomu vznikl můj projekt "Ideální banky"

Představy?!

Ale dost, tohle není o mně, ale o bance jménem AIR BANK.

Z pohledu laika by se dalo říci, že banky jsou pouze takoví žrouti peněz či "matrací", pod kterou lidé svěří své peníze. Z tohoto důvodu by se banky měly zaměřit hlavně na blaho svých zákazníků, protože kdo jiný, když ne oni, jim mohou vytvořit jistou část jejich image. Z tohoto hlediska se Air bank řadí dle mého názoru k prozatímní špičce. Existují ale mnohá hlediska, na která se lidé při výběru banky ohlíží. Na první místo bych umístila výhody běžného účtu a ostatních nabízených běžných služeb. Poté bych na druhé místo dala image banky. Je mezi námi určité procento lidí, kteří se rádi drží v tzv. "zajetých kolejích" a podlehnou jisté panice z toho, že nebudou pod záštitou banky, která je na trhu už pár desetiletí, ale naopak je nová a tím pádem většinou plná mladých zapálených jedinců, což zejména v očích dlouholetých klientů jiných bank představuje značnou nejistotu.

Já v tom vidím pravý opak, proč nevyužít mladou krev k tomu, aby obohatila už trošku zbytečnou spletitost stále se opakujících nabídek. Je pravdou, že si musí dobře ujasnit, jakou skupinu si vyberou pro svůj rozvoj. Tady mi přijde, že se AIR bank trefila do černého. Zaměřila se hlavně na lidi, kteří už mají plné zuby toho, jak s nimi banky zacházejí a jaké mají podmínky, a evidentně je tato skupina velmi obsáhlá. Otázkou zůstává, zda se tohoto hesla bude banka držet dlouhodobě.

Motto:

Motto zní následovně: V jednoduchosti je síla! Toho se prozatím tato banka drží, proto se také jistá část klientely rozhodla přidat. Zkuste si vzpomenout na dobu, kdy na trhu bylo jen pár bank a od každého se očekávalo, že si vyberou tu, u které je co nejvíce klientů, protože ta jim přijde nejjistější a nejsolventnější. Dnes je vše jinak a na trhu se vyrojila spousta bank a je velmi těžké si vybrat. V tuto chvíli nastupuje ta pravá chvíle pro již zmiňovanou mladou krev, která nám nabídne něco extra, něco nového, co by nikdo nečekal a právě to se stalo. Nastal převrat, ve kterém se banka snaží být "kamarádem" klienta a již na pohled se mu snaží jednání s institucí jako je banka zpříjemnit. Nabídla mu, jak zúročení i menších úspor na běžném účtu tak půjčku, u které klienta při předčasném splacení odmění odpuštěním hned několika splátek. Vrcholem tohoto skvostu je dle mého názoru zatím v ČR nejdokonalejší internetové bankovnictví vůbec.

Z mého pohledu, vede kreativita a jedinečnost této banky, značným způsobem k vytvoření tzv. Ideální banky 21. století."

ZÚČASTNĚTE SE NOVÉHO ROČNÍKU SOUTĚŽE STUDENTŮ - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ A VYHRAJTE CENY V HODNOTĚ DESÍTEK TISÍC KORUN! PRAVIDLA A PODMÍNKA NALEZNETE ZDE!

idealni-banka-201553. díl - Ideální banka 21. století: Na prvním místě je běžný účet, na druhém pak image

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

39322975792

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

104


ČÍSLO TÝDNE 104 - právě tolik miliard vytvořily banky čistý zisk v roce 2022. Jedná se o rekordní výsledek po hladových letech v době koronavirové krize.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,4710
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,3010
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2975
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,2280
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,4065
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,3200
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9197
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více