52. díl - Ideální banka 21. století:
Eva Marková vidí Ideální banku v internetu


22. 06. 2015  00:53     Redakce BP     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A PÁTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ: Soutěže studentů středních a vysokých škol za rok 2014 již byla vyhodnocena a byly předány ceny, my však pokračujeme v představování soutěžních prací studentů. Soutěžící Eva Marková vidí budoucnost bank a tedy i ideální banky v internetovém bankovnictví.

52. díl - Ideální banka 21. století: Eva Marková vidí Ideální banku v internetu
Eva Marková je studentkou SŠES, obor finanční specialista. Je tak zřejmé, že Eva ví, o čem píše a finance a bankovnictví jí není cizí. Soutěžní práce Evy jí vynesla velmi dobré 52. místo. Budoucnost bank a tedy ideální banky v roce 2020 vidí Eva zejména v kompletní internetové obsluze banky. Vše tedy bude možné zařídit z pohodlí domova či ze zaměstnání, aniž bychom museli navštěvovat pobočky bank. 

Tento trend už sice mnoho bank nastoupilo, nicméně je jasné, že klienti pobočky bank stále vyžadují. Proto také i nejmladší banky rozšiřují svou pobočkovou základnu. S největší pravděpodobností tak ještě v roce 2020 budou banky pobočky potřebovat, stejně jako jejich klienti. Rozsah využívání on-line bankovních služeb pak bude záležet i na bankách samotných. Tedy na bankách bude, jak moc atraktivní aplikace pro své klienty připraví, aby je motivovali co nejvíce využívat služby on-line.

Jak si tedy představuje ideální banku soutěžící Eva Marková:

"Banky v roce 2020 si představuji celkem podobně, jako dnešní banky, protože nezbývá tolik času na nějaké převratné změny. I když některé by mohly nastat. V roce 2020 bude vymyšlený systém pro klienty tak účinně, že se bude minimalizovat počet osobních návštěv.

Všechno už půjde internetovou cestou, komunikace hlavně přes chytré telefony. Např. pokud klient bude chtít uzavřít s bankou smlouvu a využívat její služby, bude stačit se spojit s bankovním úředníkem, ukázat se mu přes webkameru a podpis provést přes otisk prstů, odeslaný z klientova mobilního telefonu.

Nabízené produkty bank se také změní, přibydou nové, vylepší se stávající a nevyhovující se zruší. Přibydou nové investiční fondy, bude se moci investovat do úplně čehokoliv. Finanční gramotnost obyvatel se tak prudce zvedne, že skoro každý občan se bude chtít stát investorem, bude zkoušet nové možnosti, a proto se finanční trh otevře více lidem. Samozřejmě, že vedle rizikových možností budou i méně riskantní investiční příležitosti. Zůstane trend stavebního spoření a doplňkového penzijního spoření. Zvýší se též státní podpora, protože Česká republika v té době už bude mít jako měnu Euro a bude mít velmi vyspělou  ekonomiku.

Téměř zmizí hotovostní platební styk. S růstem bank půjde nahoru i růst technologií, a tak kromě bezkontaktních platebních karet, půjde platit i telefonem. V obchodech, v trafikách i ve školních bufetech se objeví terminály, kde bude možné platit bezhotovostně.

A i vzhled a klima bank se změní, z nudných kanceláří bude skvělé místo, aby zaměstnanci bank byli spokojení a zároveň dobře nápomocní klientům. Zaměstnanci se budou muset zúčastňovat různých školení, aby finančně nezaostávaly. Budou mít osobní přístup ke klientům a budou se jim  věnovat naplno. Klienti je budou hodnotit.  A pokud zákazníkovi jeho bankovní úředník či finanční poradce nebude vyhovovat, může si ho hned vyměnit. 

Banky si přestanou konkurovat, všechny budou stabilní a výhodné pro klienty. Českou republiku už nebude bavit mít ve své zemi jen dceřiné společnosti. Vzniknou české banky, které budou tak úspěšné, že založí své „dcery“ všude na světě. Tento trend bude pokračovat i nadále a Česká republika se stane finančním rájem."  

 

ZÚČASTNĚTE SE NOVÉHO ROČNÍKU SOUTĚŽE STUDENTŮ - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ A VYHRAJTE CENY V HODNOTĚ DESÍTEK TISÍC KORUN! PRAVIDLA A PODMÍNKA NALEZNETE ZDE!

idealni-banka-2015

 52. díl - Ideální banka 21. století: Eva Marková vidí Ideální banku v internetu

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

39318435552

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

104


ČÍSLO TÝDNE 104 - právě tolik miliard vytvořily banky čistý zisk v roce 2022. Jedná se o rekordní výsledek po hladových letech v době koronavirové krize.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,4710
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,3010
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2975
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,2280
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,4065
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,3200
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9197
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více