130. DÍL - Ideální banka 21. století:
Ideální banka a politická opatření


05. 03. 2018  00:45     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ A ČTVRTEČNÍ SERIÁL - IDEÁLNÍ BANKA 21 STOLETÍ: V rámci osmého ročníku soutěže středních a vysokých škol přinášíme jednotlivé práce studentů od těch nejlepších po ty méně úspěšné. Podívejte se tak spolu s námi na svět očima našich dětí. 131. místo získal student Lukáš Tomek z Univerzity Hradec Králové. ČTĚTE DÁLE!

130. DÍL - Ideální banka 21. století: Ideální banka a politická opatření
Lukáš Tomek je studentem Univerzity Hradec Králové. Tato vysoká škola je bezkonkurenčně nejaktivnější školou v letošním ročníku soutěže s největším počtem přihlášených studentů. Univerzitě tak za její aktivitu a zájem o vysokou kvalitu a význam soutěže vřele děkujeme.

CELOU SOUTĚŽNÍ PRÁCI LUKÁŠE TOMKA NALEZNETE ZDE:

"Pokud se vysloví pojem „Ideální banka 21. století“, vybaví se mi menší, bezpečnější, rozmanitější a více stabilní bankovní systém. Banky plní velmi zásadní úlohy v moderních hospodářstvích, ale ve své podstatě jsou křehké a tím pádem jsou stále náchylnější k větším rizikům. Jak by měl dobrý bankovní systém vypadat? Nejlepší pomocí pro řešení problémů by byla politická opatření.

Každá banka v dnešní době je přesvědčena, že právě ona je tou „ideální bankou“. Nicméně pro většinu z nich se nezbytnou součástí a prioritou jejich obchodní strategie stávají věrnostní programy a výhodné balíčky.

Do budoucna bych se však zaměřil na jiné přednosti, např. jak už to v některých vyspělejších zemích funguje – v případě hypotéky a následného úrazu klienta, bude po dobu jeho rekonvalescence banka splácet dluh za něj, popřípadě upraví splátky tak, aby byli úměrné jeho příjmům.

V příštích letech by podle mého názoru mělo být raději více menších společností. Čím více vkladatelů a investorů do banky ukládá svoje peníze, tím menší riziko bankrotu hrozí, ale napříč tomu, jak je riziko malé, stále existuje, a proto by v případě krachu velké banky došlo k obrovským finančním ztrátám. Jedním z ukazatelů, jak zjistit, že je banka příliš velká, je, pokud má na trhu příliš velký podíl.

Dle mého názoru je dnes nabídka finančních či nefinančních služeb velmi rozmanitá, avšak většina z nich je – myslím si – vysoce a někdy i zbytečně zpoplatněná (poplatek za vklad, výběr), kdežto úroky jsou ve většině téměř nulové. Pokud by to bylo naopak, a banka by si cenila klienta tím, že by např. zvýšila úroky a dávala mu odměny v důsledku toho, že u nich má založený účet, žilo by se v České republice hned veseleji J."

Partnerem soutěže IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ je dlouhodobě Air Bank, tedy banka, která na tuzemském trhu rovněž vyniká svou inovativností a snahou přinášet klientům neustále nová a efektivní řešení.

Air Bank

DALŠÍ SOUTĚŽNÍ PRÁCE SOUTĚŽÍCÍCH A INFORMACE O SOUTĚŽIL NALEZNETE ZDE!130. DÍL - Ideální banka 21. století: Ideální banka a politická opatření

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

19027910048

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

66


ČÍSLO TÝDNE 66 právě tolik miliard korun má stát nejdůležitější vládní opatření proti drahým energiím. Vláda zavádí energetický tarif, který by měl rodinám ušetřit několik tisíc korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,7250
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,3330
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2775
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,6790
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,4305
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,1450
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,0001
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více